Отборът на Манчестър Юнайтед достиган до пълен обрат над Ювентус в мача-реванш от Група Н в Шампионска лига. "Червените дяволи" победиха своя съперник с 2:1, след като Сандро си отбеляза злощастен автогол. Преди него за "бианконерите" се разписа Кристиано Роналдо, а едно попадение за гостуващия гранд реализира Хуан Мата.

Ювентус - Манчестър Юнайтед, 1:2 (Развой на срещата по минути)

Сандро си отбеляза злощастен автогол и "донесе" победа на "червените дяволи"

Двата отбора не изиграха най-зрелищното първо полувреме, на което са способни, и опасни една пред една от двете врати почти липсваха. В 16-ата минута, Кристиано Роналдо бе изведен на чудесна стрелкова позиция и изпрати топовен удар към вратата на Де Хеа, но топката премина встрани. Около десет минути по-късно, "червените дяволи" също получиха добър шанс да открият резултата. Матич насочи обещаващ пас към Санчес, който бе позициониран точно пред Шчесни. Чилиецът обаче не успя да достигне навреме до топката и тя излезе в аут.

В 34-ата минута, Куадрадо получи топката на границата на наказателното поле и веднага стреля, но Де Хеа бе на мястото си и отрази неговия опит. 60 секунди по-късно, Сами Кедира стреля от движение, но топката срещна страничния стълб. Малко преди последния съдийски сигнал за първата част, Пол Погба напомни за себе си, нанасяйки много коварен удар от воле, но вратарят на "бианконерите" се намеси и не позволи промяна на резултата. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при нулев резултат.

Снимка 388055

В 65-ата минута, най-накрап настъпи промяна в резултата. Бонучи пусна пас в дълбочина към Кристиано Роналдо, който от движение с воле простреля Де Хеа за 1:0. Това бе и 121-ят гол за звездата на "бианконерите" в Шампионска лига. Две минути по-късно, вратарят на "червените дяволи" реагира по най-брилянтния начин, след като успя да отрази много опасен удар на Пянич, който бе насочил топката точно под напречната греда.

Малко след това, Миралем Пянич отново пробва късмета си, шутирайки от движение, но топката профуча покрай вратата. В 77-ата минута, отново той бе в центъра под прожекторите, когато стреля от далечна дистанция, но за пореден път неточно.

Снимка 388054

В 86-ата минута, "червените дяволи" успяха да изравнят резултата. Хуан Мата се разписа директно след изпълнение на пряк свободен удар. Ашли Йънг успя да залъже стената и вратаря, че той ще стреля от фаула, пропусна топката, а испанският магьосник прониза вратата на Шчесни с топовен шут.

В края на редовното време, Сандро си отбеляза злощастен автогол, след като се получи разбъркване в наказателното поле. Първо Фелайни успя леко да докосне топката с глава и тя отиде право към Пол Погба, който така и не игра с нея, а тя се отклони във футболиста на домакините, който "донесе" пълен обрат за съперника.

Малко преди последния съдийски сигнал, Маркъс Рашфорд можеше да увеличи на 3:1, но не успя да преодолее Шчесни и срещата приключи при този резултат.

След тази победа, Манчестър Юнайтед си върна второто място в групата и вече има актив от 7 точки, докато Ювентус е първи с девет.