Манчестър Юнайтед започна с класическа победа участието си в Шампионската лига. В мач от група "Н" "червените дяволи" победиха с 3:0 Йънг Бойс като гости. На два пъти се разписа Пол Погба (35,44), който изведе тима с капитанската лента. Френският халф асистира за третото попадение на Антони Марсиал в 66-ата минута.

Домакините започнаха напористо срещата. В 10-ата минута Мбабу намери Оаро в наказателното поле, но ударът на нападателя бе неточен. В 18-ата минута Камара отправи страхотен удар от 25 метра, но испанският вратар на гостите се намеси блестящо и изби над гредата.

Снимка 379250

Източник: Twitter

В 22-ата минута Шоу намери Рашфорд в наказателното поле. Нападателят нанесе удар, който срещна гредата, а след това топката излезе в аут. Де Хеа се намеси още веднъж, когато спаси шут на Фаснахт от далечна дистанция.

Минута по-късно обаче Пол Погба даде преднина на "червените дяволи" с първия си гол в Шампионската лига след завръщането си в Юнайтед. Бранител на домакините чукна топката от Фред. Кълбото се озова във френския халф, който я нагласи на левия си крак и с удар от 20 метра вкара за 0:1.

Снимка 379252

В 42-рата минута гостите получиха доста пресилена дузпа, след като центриране на Шоу срещна ръката на Мбабу в наказателното поле. Зад топката застана Погба, който вкара за 0:2.

В 66-ата минута Марсиал уби интригата с трето попадение. Погба бързо изнесе топката през центъра, премина между няколко играчи в жълто и намери своя сънародник отляво. Марсиал шутира, получи се рикошет в крака на Камара, след което топката влезе в близкия ъгъл.

Ювентус победи Валенсия с 2:0, въпреки червения картон на Кристиано Роналдо