Манчестър Сити се класира за осминафиналите в Шампионската лига. Това стана факт след равенството 2:2 като гост на Лион в мач от група "F" на турнира. "Хлапетата" на два пъти излизаха напред в резултата след голове на Максуел Корне, но Аймерик Лапорт и Серхио Агуеро изравняваха.

През първото полувреме голове не паднаха, а с пропуски се отличиха Рияд Марез за гостите и Мемфис Депай за френския тим.

В 55-ата минута Максуел Корне опъна мрежата на "гражданите" след подаване на Депай. Последваха две отлични възможности за гостите на Агуеро и Силва пропуснаха. Все пак в 61-ата минута Силва центрира и Аймерик Лапорт с глава бе точен за 1:1.

Снимка 391842

В 81-ата минута отново Депай асистира за Корне и котдивоарецът отново даде аванс за Лион. Той обаче се задържа едва две минути, когато Марез качи топката на главата на Агуеро и аржентинецът оформи крайното 2:2.

В друг мач от групата Шахтьор (Донецк) надви с 3:2 Хофенхайм като гост. Украинците набързо поведоха с 0:2. Исмаили откри резултата в 14-ата минута, а секунди по-късно Тайсън удвои.

В 17-ата минута Андрей Крамарич върна един гол. Пет минути преди края на първата част Стефан Цубер изравни.

Във втората минута на добавеното време на мача Тайсън донесе ценния успех на "миньорите".

Снимка 391840

Източник: Twitter

Сити е лидер във временното класиране с 10 точки. Лион е втори с три по-малко. Шахтьор заема третата позиция с 5 пункта, докато Хофенхайм е последен с 3 точки.