Манчестър Сити победи Тотнъм в среща-реванш от 1/4-финалите на Шампионска лига.

Битката на стадион "Етихад" завърши при уникалното 4:3, което обаче праща "шпорите" в следващата фаза на надпреварата.

Първата среща между двата тима приключи с победа 1:0 за Тотнъм, благодарение на безценното попадение на Хюн Мин Сон в заключителните минути на двубоя. Сити може да съжалява, че не си тръгна поне с гол от "Тотнъм Хотспър Стейдиъм", след като Серхио Агуеро изпусна дузпа.

Снимка 417212

Източник: UEFA.com

Големият отсъстващ за гостите днес несъмнено бе голмайсторът Хари Кейн, който получи контузия в първия мач.

Дори и без него обаче мачът остава завинаги в историята на футбола, след като само в рамките на първите 11 минути бяха отбелязани цели четири попадения!

Снимка 418792

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Манчестър Сити - Тотнъм 4:3, Йоренте вкарва топката в мрежата!

Големият отсъстващ за гостите несъмнено е голмайсторът Хари Кейн

Невъобразимо, невероятно, малко очаквано, незабравимо! Такова беше първото полувреме от сблъсъка на "Етихад".

Феновете по трибуните и тези пред телевизионните екрани едва ли бяха психически подготвени за това, което щяха да видят, като само в рамките на откриващите 11 минути вече бяха отбелязани... 4 гола!

И което е още по-впечатляващото - по два гола бяха реализирани във всяка от вратите.

След само 4 минути игра Де Бройне прати топката към Рахийм Стърлинг и се престрои отново, очаквайки връщане на кълбото към себе си. Английският национал обаче избра да стреля сам и не сгреши, като заличи пасива на тима си от първия двубой.

Снимка 418777

Три минути по-късно Сон получи топката на границата на наказателното поле след грешка на Лапорт. Южнокореецът стреля мигновено и върна отбора си в мача - 1:1.

Снимка 418791

Още три минути по-късно Сон отново бе в прегръдките на съотборниците си, като в стил "Анри" стреля меко от ъгъла на наказателното поле и вплете топката в мрежата на Едерсон, правейки обрата пълен, за изненада на Пеп Гуардиола.

Снимка 418776

Радостният Почетино обаче пък премина в рамките на няколко секунди на съвсем различна емоционална вълна, след като още в следващата атака Бернардо Силва напредна в наказателното поле на съперника, стреля, топката се отби в краката на Роуз, заблуди Лорис и влетя във вратата му.

Снимка 418775

В 21-ата минута, след нова скоростна акция на състава си, Рахийм Стърлинг вкара за втори път в мача, връщайки преднината на отбора си в резултата.

Снимка 418779

Сисоко се контузи и бе принудително заменен от Фернандо Йоренте малко преди почивката, като при спирането на играта двете единайсеторки за първи път намалиха оборотите и решиха да дочакат почивката, без да напрягат съзнанието и да обтягат нервите на привържениците си за шести път в мача. А има още цяло едно полувреме...

След час игра опитният Серхио Агуеро получи топката пред наказателното поле и без да се замисля отправи изключително силен удар по посока вратата на съперника, който просто нямаше как да бъде спрян от Лорис.

Снимка 418788

В 73-ата минута се стигна и до най-дискусионното решение в мача. Топката бе центрирана от ъглов удар, отби се в тялото на Йоренте и порази целта. Наложи се разглеждане на ситуацията със системата за видеоповторения ВАР.

В крайна сметка Джунейт Чакър прецени, че Йоренте не е играл с ръка, а с тялото си и призна гола за редовен.

Снимка 418789

В продължението на мача Стърлинг вкара топката във вратата, но ситуацията беше преразгледана на повторение. След допитване до системата ВАР, голът беше отменен заради засада. Така радостта на хилядите фенове по трибуните внезапно секна и бе заменена от гробовна тишина.

Колкото и Сити да се стара, колкото и промени да направи Хосеп Гуардиола, Тотнъм постигна изключителен успех, класирайки се за предпоследното стъпало от надпреварата.