Манчестър Сити записа лесна победа над Шахтьор (Донецк) в мач от груповата фаза на Шампионска лига. "Гражданите" победиха с 2:0, а в герой на вечерта се превърна Кевин де Бройне, който отбеляза класно попадение.

Манчестър Сити - Шахтьор (Донецк), 2:0

Срещата е с начален час 21:45

През първата част очаквано домакините бяха по-дейният тим на "Етихад". "Гражданите" упражняваха дълбока преса в по-голяма част от 45-те минути, което не е нещо ново и необичайно за стила на Гуардиола. Въпреки това, до гол не се стигна.

Логично "небесно-сините" стартираха мача с атака, но изпълнението на Серхио Агуеро бе доста разочароващо, тъй като не успя да си нагласи правилно топката и в ударът му нямаше достатъчно сила.

Снимка 314638

Първото чисто голово положение дойде чак след като бе изминал половин час игра. Габриел Жесус подаде към Де Бройне, който опита удар от малък ъгъл, но топката премина встрани от лявата греда. 120 секунди по-късно Марлос бе на крачка да изведе Шахтьор напред в резултата, но ударът му бе отразен от Де Мораеш. Малко преди края, позиционираният дълбоко в наказателното поле Ордец засече центриране от свободен удар и с глава отклони топката към вратата, но тя отново премина встрани.

Лирой Сане пък можеше да се превърне в герой на "Етихад", след като се освободи в наказателното поле на Шахтьор и опита директен изстрел, но ударът му не нацели очертанията на вратата.

Снимка 314648

Второто полувреме започна с възможно най-добрия сценарий за Сити. Кевин де Бройне успя да достигне до насоченото към него подаване, което овладя още с първото докосване и без да се замисли отправи силен 20-метров удар, изпращайки топката в горния десен ъгъл и не оставяйки никакви шансове на вратаря на Шахтьор за реакция.

Отново Сити бе по-активният тим на английския терен, като на няколко пъти възпитаниците на Гуардиола имаха възможност да удвоят резултата на "Етихад". "Златният" шанс за "гражданите" дойде 20 минути преди последния съдийски сигнал, когато защитник на Шахтьор повали Лирой Сане в наказателното си поле и главният рефер отсъди дузпа. При повторенията се видя, че късметът явно бе на страната на манчестърци тази вечер, тъй като футболистът на Сити падна доста леко и подлъга специалиста. Зад топката застана Агуеро, но той не успя да се разпише от бялата точка.

Снимка 314649

В изтичащите 90 минути, Рахим Стърлинг поправи грешките, които на няколко пъти допусна и се разписа, след като ударът му рикошира в напречната греда и влетя в мрежата.

Така "небесно-сините" записват втора поредна победа в турнира и са лидери в Група "F" с актив от 6 точки.