Манчестър Сити победи с 2:0 Борусия (Мьонхенгладбах) в първи осминафинален мач от Шампионската лига. Двубоят се игра в Будапеща, тъй като английските отбори не са допускани в Германия заради мерките срещу коронавируса.

Точни за "гражданите" бяха Бернардо Силва (29) и Габриел Жезус (65). Така възпитаниците на Пеп Гуардиола направиха сериозна крачка към следващата фаза на турнира.

Реваншът е след три седмици.

Борусия (Мьонхенгладбах) - Манчестър Сити 0:2, гол на Габриел Жезус

Двубоят ще се играе в Будапеща

Двубоят започна с натиск на английския отбор. През първото полувреме "гражданите" владееха инициативата в срещата, а "жребчетата" рядко излизаха от половината си.

В 6-ата минута Фил Фодън получи пред наказателното поле и отправи удар, който Ян Зомер спаси. Десет минути по-късно символичните гости създадоха суматоха в наказателното поле на Борусия, но Илкай Гюндоган и Рахийм Стърлинг си попречиха.

Снимка 520315

В 27-ата минута Стърлинг нахлу отдясно и падна в наказателното поле след съприкосновение с Рами Бенсебаини. Англичанинът поиска дузпа, но повторенията показаха, че защитникът играе първо с топката.

Две минути след това Сити поведе. Жоао Кансело овладя топката след лошо изчистване на Кристоф Крамер. Португалският защитник с прецизно центриране намери Бернардо Силва, който се измъкна от защитата и с глава насочи във вратата за 0:1.

Снимка 520316

До края на първата част "гражданите" имаха огромно предимство във владението на топката, но единствено отправиха два удара от далечна дистанция чрез Жоао Кансело и Фодън. И двамата не намериха очертанията на вратата.

Грешките в отбраната на Гладбах продължиха и през второто полувреме. В 54-ата минута Бенсебаини изведе Габриел Жезус отдясно в наказателното поле. Бразилецът опита удар, но бе блокиран от Нико Елведи.

Снимка 520321

Първата добра възможност за "жребчетата" се откри едва в 63-ата минута. Тогава Денис Закария центрира в наказателното поле, а Аласан Плея успя да нанесе удар с пета. Топката обаче премина покрай гредата.

В 65-ата минута Сити удари за втори път. Кансело центрира на далечната греда, където Бернардо Силва с глава върна на дузпата, където Жезус изпревари защитник и прати топката във вратата.

В 78-ата минута Жоао Кансело отново с прецизно центриране отляво намери Гюндоган в наказателното поле. Халфът свали с глава за Фодън, който от малък ъгъл стреля над вратата. В 83-ата минута Марез нахлу отдясно и отправи удар, който бе спасен от Зомер.

Снимка 520313

Две минути по-късно Гладбах поиска дузпа. Хофман проби и бе изблъскан от Жоао Кансело. Главният рефер даде сигнал играта да продължи, а след проверка с ВАР не промени решението си.

В добавеното време на мача Ханес Волф се озова на стрелкова позиция, но Едерсон спаси удара му.