Манчестър Сити записа трета поредна победа в груповата фаза на Шампионска лига, след като тези вечер надви Наполи с 2:1. Точни за "гражданите" бяха Рахим Стърлинг, който откри резултата в 9-ата минута и Габриел Жесус, който удвои четири минути по-късно. За гостите от Неапол се разписа Диавара от дузпа.

Манчестър Сити - Наполи, 2:1

Италианците нямат победа на Острова до този момент

"Гражданите" започнаха толкова комфортно срещата, че тоталното им надмощие отстъпи чак в края на първите 45 минути. Още в 9-ата минута Стърлинг, който бе перфектно позициониран в малкото наказателно поле на Наполи, откри резултата на "Етихад", а ударът му остави Пепе Рейна безпомощен.

Четири минути по-късно, гостите от Неапол бяха тотално шокирани, след като Габриел Жесус удвои в полза на Сити.

Тимът на Сари не успяваше да намери правилния път към вратата на домакините от Острова и до 30 минута футболистите му не бяха отправили нито един удар към вратата на Де Мораеш... Това се промени в 38-ата, когато италианците получиха невероятния шанс да изпълнят дузпа и да намалят изоставането си в резултата.

Кайл Уокър дръпна Албиол за фланелката в наказателното поле, а той се строполи на тревата, заради което главния съдия веднага отсъди 11-метров удар. Зад топката застана Дрис Мертенс, който обаче стреля право в ръцете на вратаря и пропиля най-добрата възможност за своя тим.

Снимка 318461

През втората част Наполи се активизира и опита дълбока преса в половината на "гражданите". В 65-ата минута Камшик отправи удар към опразнената врата на Сити, но Джон Стоунс се хвърли и спаси с тялото си. Гостите имаха претенции, че защитникът на домакините е използвал ръката си в тази ситуация, но на повторенията, а и в реално време, се видя, че бранителят не докосва топката.

Снимка 318462

В 72-ата минута Наполи отново получи право да изпълни дузпа и Диавара не допусна грешката на Мартенс, с което намали резултата до 1:2. Силите обаче не стигнаха на гостите от Италия и Сити все пак спечели ценни три точки.

Така англичаните са лидери в Група "F" с пълен актив от 9 точки след изиграни три кръга.