Ланг вкарва страховит гол, пращайки топката в скобата на вратата на Браво!

Буа е заменен от Щокер.

66′

Диас заменя Гюндоган.

63′

Опитаха да осъществят заучено положение домакините, при поредното статично положение в близост до вратата на съперника.

За съжаление на Хосеп Гуардиола, единственото, което бе постигнато, бе връщане на топката в игра.

55′

Редица футболисти и на двата тима бяха изпратени от треньорите да загряват.

Съвсем скоро ще видим и първите промени в първоначалните състави на единайсеторките.

54′

Подчертано териториално превъзходство за домакините.

Без опасни атаки в тяхна полза обаче.

49′

Изстрел на Сане!

Топката не намира очертанията на вратата.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме започна силно за домакините. Те организираха няколко последователни атаки в половината на съперника и сякаш бе само въпрос на време да бъде отбелязано първото попадение в сблъсъка.

Това се случи след 8 минути игра. Тогава добър пробив на Сане бе продължен по дясното крило към Силва, който центрира по перфектен начин, оставяйки Габриел Жезус сам срещу вратаря на швейцарския тим. Нападателят не сгреши, давайки преднина на "гражданите".

Само 9 минути по-късно обаче Елиунуси получи кълбото в наказателното поле и с всичка сила го запрати в мрежата за 1:1, предизвиквайки неповторимо изражение по лицето на мениджъра на домакините Хосеп Гуардиола.

Снимка 344113

Източник: UEFA.com

Сити реагира мигновено, пренасяйки събитията по левия фланг, където най-дейният футболист в срещата - Лирой Сане не спираше да изпробва скоростта и рефлексите на бранителите пред себе си.

Колкото и да опитваха обаче, домакините не стигнаха до реализиране на втори гол, още в рамките на откриващите 45 минути от срещата.

45′

Почивка.

44′

Жълт картон за Лакроа.

43′

Пореден грешен пас на Дие.

40′

Дие безспорно е най-слабият футболист на терена, до настоящия момент.

Ни най-малко няма да бъде изненадваща една негова смяна на почивката.

36′

Туре стреля от границата на наказателното поле!

За пореден път топката рикошира в тялото на бранител на съперника.

31′

Елиунуси пробива в пеналта на Браво, преодолява двама бранители пред себе си.

В последния момент обаче той загуби равновесие и не успя да стреля.

29′

Удивително двойно подаване между Гюндоган и Сане в наказателното поле на Базел.

В крайна сметка обаче първият стреля в тялото на бранител.

24′

Опасно центриране на Сане!

Топката се отбива в бранител, отново в тялото на състезателя на Сити, след което излиза извън пределите на игрището.

17′

ГООООООООЛ!!!

1:1!

Елиунуси връща гостите в мача! Силен изстрел на футболиста на Базел не остави шансове на Браво.

16′

Брилянтен пас на Силва!

Гюндоган пропуска сам срещу вратаря.

Опита да промуши топката между краката му, но не успя да го направи.

14′

Само 15-ина изминали минути, но по всяка вероятност Лирой Сане е навъртял вече доста сериозен километраж.

Сериозно желание за изява, от страна на футболиста на домакините.

Снимка 314095

11′

Неуспешен удар на сметката и на Сити.

Дело на Данило.

10′

Несериозен изстрел на Дие!

Трима футболисти на Базел се озоваха срещу двама бранители на домакините.

Състезателят на гостите избра да стреля, но шутът му беше безкрайно неточен.

8′

ГООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Габриел Жезус бележи пред опразнената врата, след добър извеждащ пас на Силва.

5′

Лирой Сане напредва по левия фланг от нападението на Сити.

Центрира, но вратарят на съперника спасява.

2′

Подобно на всички останали мачове в Европа от тази фаза, в този също бе запазена минута мълчание, в памет на починалия Давиде Астори.

Цяла Флоренция се преклони пред ковчега на Астори

Погребението на италианския национал ще бъде утре от 11:00 часа

1′

Едерсон Айети

Манчестър Сити е домакин на Базел в среща-реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига. Двубоят на стадион "Етихад" започва в 21:45 часа.

Английският гранд е абсолютен господар този сезон във Висшата лига и докосва титлата. "Гражданите" обаче са сила и в Европа, като са смятани за безспорен фаворит и във втората среща с Базел. Сити отказа швейцарците на техен терен с 4:0.

Снимка 342212

"Небесносините" през този сезон нямат загуба на "Етихад" във всички турнири. През уикенда "гражданите" се отчетоха с 1:0 у дома срещу Челси и сега отново ще са готови за пореден успех.

Аут от срещата са Менди и Фернандиньо, които лекуват травми.

Все пак Базел не трябва да бъде подценяван, но швейцарците едва ли ще продължат. Те ще играят освободено, което може да им донесе най-много равенство и то при положение, че Сити не се напрягат много.

Базел играе успешно при гостуванията си, но сега едва ли ще се надява на нещо значимо. Срещата за швейцарците пропускат Таулант Джака, Ваилати и Баланта.

Манчестър Сити разгроми Базел с 4:0 като гост

Манчестър Сити премина като бърз влак през Базел (ВИДЕО)

"Гражданите" се позабавляваха на "Санкт Якоб Парк"