Манчестър Сити записа убедителна победа над Байерн (Мюнхен) в първия ¼ финален мач в Шампионска лига.

"Гражданите" се наложиха с 3:0 на своя "Етихад".

Домакините демонстрираха своето превъзходство и през по-голяма част от времето бяха по-класният отбор на терена. Попаденията станаха дело на Родри (27), Силва (70), Халанд (77).

Снимка 614033

Двубоят между Сити и Байерн бе нов сблъсък в съперничеството между треньорите Пеп Гуардиола и Томас Тухел, като този път немският наставник, който наскоро пое гранда от Мюнхен, си тръгва победен.

Манчестър Сити - Байерн, 3:0, (Развой на срещата по минути)

Двубоят от 1/4-финалите в Шампионската лига е тази вечер от 22:00 часа

След предпазливо начало, Сити поведе в 27-ата минута, когато Родри вкара първия си гол в Шампионската лига в истински стил, надигравайки първо Мусиала, а след това и вратаря Ян Зомер.

Снимка 614032

Ако първото полувреме беше сравнително равностойно, то през второто домакините бяха категорично по-добрият отбор.

В 70-ата минута след голяма грешка на Дайо Упамекано, играч на Ман Сити му отне и подаде към Халанд. Звездата проби и направи перфектно, меко центриране към Бернардо Силва, който с глава разстреля вратаря за 2:0.

Снимка 614024

Само седем минути по-късно обаче Халанд вкара 11-ия си гол в Шампионската лига за сезона, след като Джон Стоунс му подаде и звездата от въздуха с десния крак разстреля мрежата за 3:0.

Реваншът е на 19 април на "Алианц Арена".