Отборите на Манчестър Сити и Порто само затвърдиха доминацията си в група "С", изигравайки по категоричен начин своите последни двубои от груповата фаза на Шампионската лига.

"Гражданите" финишираха под №1, надигравайки с лекота Олимпик (Марсилия) - 3:0. Пеп Гуардиола отново бе заложил на схема без типичен централен нападател, която обаче не попречи за осъществяването на класиката. Първото попадение падна едва след паузата и бе дело на Феран Торес в 48-ата минута.

Снимка 509024

Източник: EPA/БГНЕС

До края разгромът беше оформен най-вече от появилите се като резерви звезди Рахийм Стърлинг и Серхио Агуеро.

По същото време в Гърция, финиширащият под №2 португалски гранд Порто, надви Олимпиакос с 2:0. Момчетата на Сержио Консейсао се разписаха по веднъж в двете полувремена. През първото от дузпа точен бе Отавио, а в 77-ата в прегръдките на своите съотборници попадна и колумбиецът Урибе.

Интер и Шахтьор взаимно си попречиха за прогрес в ШЛ

"Нерадзурите" завършиха на последно място, украинците продължават в Лига Европа

Леко успокоение за победения домакин бе, че "червено-белите" продължават напред във втория по сила турнир на УЕФА - Лига Европа.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ОЛИМПИК МАРСИЛИЯ 3:0

1:0 Торес (48"), 2:0 Агуеро (77"), 3:0 Стърлинг (90")

ОЛИМПИАКОС - ПОРТО 0:2

0:1 Отавио - дузпа (10"), 0:2 Урибе (77")