Слабото начало на Ювентус за сезон 2022/23 продължи със срамното поражение с 2:0 като гост на Макаби Хайфа, което не само рискува "старата госпожа" да отпадне в груповата фаза, но и повдига нови въпроси за бъдещето на Масимилиано Алегри на пейката.

Звездата на Макаби бе Омар Ацили, който в 7-ата минута шокира Войчех Шчесни, а в 42-ата минута с прекрасен гол потвърди победата на Макаби за първата им победа в Шампионската лига от 2002 година насам.

Снимка 590691

Източник: EPA/БГНЕС

По този начин Юве и Макаби са с по 3 точки, а ПСЖ и Бенфика имат по 7, преди мача им по-късно днес.

В Копенхаген обаче след лудо първо полувреме, в което главна роля имаше ВАР, Копенхаген стигна до равенство 0:0 с могъщия Манчестър Сити.

Снимка 590692

Голямата звезда на "гражданите" Ерлинг Хааланд остана на резервната скамейка, а първата част беше белязана от страхотния гол на Родри в 11-а минута, който обаче беше отменен за игра с ръка в нападение.

Последва дузпа за Сити в 25 минута, пропусната от Рияд Марез и червен картон на Серхио Гомес 5 минути по-късно. Дори и с 10 души, "гражданите" продължиха да са по-активният отбор, но така и не стигнаха до попадение.

Сити остава на първо място в групата си с 10 точки, а Копенхаген 2 на дъното на таблицата. Двубоят между Дортмунд и Севиля е по-късно тази вечер.