Макаби (Хайфа) стигна до плейофите в Шампионската лига, където ще премери сили с Йънг Бойс. Израелският първенец елиминира Слован (Братислава) след втора победа, този път с 3:1. Францдли Пиеро, Диа Саба и Дин Дейвид отбелязаха попаденията за домакините, а за Слован точен беше резервата Марко Толич.

Преди седмица двата тима си вкараха три гола още в първия четвърт час, а Слован не успя да се възползва от надмощието си през второто полувреме и отстъпи с 1:2.

Словаците трябваше да търсят задължителна победа в реванша, но отново допуснаха слабости в дефанзивен план, които убиха интригата още до почивката.

Треньорът на АЕК: Ще играем за историята на клуба и за семейството на детето, което загуби живота си