Старши треньорът на Барселона Луис Енрике пое изцяло отговорността за катастрофата на "Парк де Пренс". "Каталунците" бяха разгромени с 0:4 от Пари Сен Жермен в първи осминафинален мач от Шампионската лига.

Аu revoir, Барселона! ПСЖ се изгаври с каталунците - 4:0!

Командата на Луис Енрике жалка в Париж

"Катастрофална нощ за нас. Не е трудно за обяснение. ПСЖ ни превъзхождаше във всяко едно отношение. Пресираше ни много усилено. Те бяха по-добри, когато притежаваха топката и без нея", каза Енрике.

"Променихме схемата от 4-3-3 на 4-2-3-1, за да може Меси по-често да играе с топката, но не се получи. Не успяхме да влезем добре в мача. Опитахме се да вземем мерки на полувремето, но Пари Сен Жермен много бързо успя да вкара трети и четвърти гол.

Не бих казал, че ПСЖ ни изненада с нещо. Те разполагат с качествени футболисти като Анхел ди Мария, Драклерс и Кавани а дори и резервите им са много добри. Това са звезди от световна класа. Ди Мария без никакво съмнение е един феноменален футболист.

Домакините показаха голямо желание за победа, спечелиха повечето единоборства и заслужено се радваха в края. Играчите бяха наясно, че излизаме в мач от Шампионската лига и срещу нас ще бъде изключително мотивиран съперник. ПСЖ обича да пресира много високо. ПСЖ от своя страна демонстрира най-добрата си версия, докато ние показахме най-слабото си представяне.

Крайният резултат напълно отразява случилото се на терена. Бускетс и Иниеста се завръщат от контузии, но не искам да говоря за тях след тази загуба. Отговорността за случилото се е изцяло моя. Ако искате да посочите с палец един виновник, то това съм аз. Предстои реванш и не съм загубил надежда. Нямаме обаче право да мечтаем, а трябва да действаме и да бъдем решителни", сподели наставникът на Барса.