Лудогорец приключи безславно участието си в Шампионската лига и през този сезон. "Орлите" допуснаха домакинска загуба с 0:1 от Мидтиланд във втория предварителен кръг на турнира.

Единственият гол в мача вкара Жуниор Брумадо в 78-ата минута. Като цяло разградчани изиграха слаб мач, в който трудно създаваха положения пред вратата на своя съперник. В 65-ата минута главния рефер имаше сериозни основания да отсъди дузпа в полза на "орлите" след игра с ръка на Паулиньо.

Лудогорец - Мидтиланд, на живо

Лудогорец - Мидтиланд 0:1, гол на Жуниор Брумадо

Българският шампион изпитва трудности с мотивацията на скъпите си играчи

В началото на мача гостите наложиха тотално надмощие. Алекс Сантана допусна грешка пред наказателното поле и позволи на Ерик Святченко да му отнеме и да стреля бързо, но Ренан успя да отклони кълбото в ъглов удар.

По-добрата игра на гостите продължи. В 22-ата минута Андерс Драйер проби отдясно и върна към Авер Мабил на чиста позиция, но ударът му по земя не се намери рамката на вратата.

Снимка 493742

Последваха нови две възможности за гостите, но Святченко и Мабил пропуснаха.

Все пак "орлите" успяха да се доберат до нулево равенство на почивката. Втората част отново започна с по-активни действия на датчаните. В 47-ата минута мощен удар на Мабил мина покрай вратата.

Снимка 493741

В 51-ата минута Краев проби до вратарското поле и бе пресрещнат от Ренан. Стражът последва българина, който намери Драйер. Той от своя страна центрира в наказателното поле, където Каба не успя да намери очертанията на опразнената врата. Три минути след това шут на Краев премина покрай вратата.

След час игра удар на Мабил от пряк свободен удар бе спасен от Ренан.

Снимка 493736

В 65-ата минута Лудогорец имаше отличен шанс да поведе. Мидтиланд сбърка при изнасянето на топката. Кълбото стигна до Каули, който стреля силно, но кълбото срещна ръката на Паулиньо. Последва удар с глава на Чибота, който бе избит от голлинията. Главният рефер Шурман имаше пълни основания да посочи бялата точка в тази ситуация.

Снимка 493738

В 76-ата минута Ренан изби с крак удар по диагонал на резервата Жуниор Брумадо. Последва нов удар на бразилеца, който рикошира в играч в зелено и излезе в корнер. При последвалия ъглов удар вратарят на домакините изби топката, но последва разбъркване. Моци не се намеси добре, топката стигна до Жуниор Брумадо, който я чукна през краката на Ренан за 0:1.

До края на срещата Лудогорец опита да стигне до изравнителен гол, с който да вкара мача в продължения, но така и не затрудни Хансен.

Така възпитаниците на Павел Върба ще продължат участието си в третия предварителен кръг на Лига Европа.