Отборът на Лудогорец даде подобаващо начало на тазгодишната си кампания в европейските клубни турнири. В първи двубой от стартовия квалификационен кръг на Шампионската лига, "орлите" надвиха трудно у дома Сутиеска с 2:0. 11-кратните първенци на България изпитаха сериозни ядове с дефанзивната игра на черногорците, но все пак намериха път към тяхната врата.

Алекс Сантана откри резултата в 73-ата минута, а в даденото продължение Матиас Тисера вкара важния втори гол, който дава сериозно предимство на "зелените" за предстоящия след седмица реванш.

Снимка 579991

Източник: startphoto.bg

85 минути за гостите игра българският нападател Юли Ненов, който допреди месец беше част от редиците на Ботев (Враца). Припомняме, че при прогрес във втория квалификационен кръг, Лудогорец ще се изправи срещу победителя от двойката Хибърниънс (Малта) и Шамрок (Ейре).

Лудогорец - Сутиеска (Никшич) 2:0 (Развой на срещата по минути)

Попадения на Алекс Сантана и Тисера

Двубоят в Разград стартира според първоначалните очаквания. Лудогорец се "задължи" да бъде по-търсещият попадението отбор. Сутиеска прие играта дълбоко в своята половина, а единственият техен футболист, търсещ някаква пролука при евентуална контраатака, беше нашият сънародник Юли Ненов.

Първото интересно положение на "Хювефарма Арена" беше факт в 17-ата минута. Сотириу и Текпетей изпълниха по заучен начин пряк свободен удар, който се превърна в потенциална голова опасност след силния шут на ганаеца. На вратата си обаче бе Владан Гилен, който се намеси категорично.

Снимка 579989

Пиерос Сотириу се запази от засадата в 22-ата минута и можеше да отправи далеч по-добър изстрел. Кипърецът насочи кълбото доста слабо и покрай дясната греда на черногорците от Сутиеска.

С оглед дефанзивната игра на Сутиеска, Лудогорец трябваше да търси своя шанс и при статични положения. Корнер в 26-ата минута можеше да даде ефект, но насочването с глава на Игор Пластун премина малко над горната греда.

Пет минути преди края на първата част, Лудогорец пропиля перфектната възможност за откриване на резултата. Центриране на Текпетей беше слабо изчистено от бранител на Сутиеска, като топката попадна в краката на Доминик Янков. Българският национал обаче пресили своя удар и не намери дори и очертанията на черногорската врата.

Снимка 580003

В 42-ата минута триходова комбинация между Недялков, Текпетей и Рик Джонатан, завърши с изстрел на бразилския флангови футболист, който дори и след рикошет пак не намери мрежата на Гилен.

Сутиеска се задържа малко по-дълго в полето на Лудогорец в началото на втората част. Двете центрирания бяха дело на Юли Ненов, но Серджио Падт действаше с необходимата доза концентрация. Малко преди този кратък период, Сотириу от домакините стреля технично под стената, но и това не матира черногорците.

Лудогорец най-сетне сполучи в стремежа си да изненада с нещо различно балканския си съперник. Рик Джонатан и Текпетей сътвориха отлично двойно подаване, след което ганаецът пусна успореден на голлинията пас. За жалост на българския първенец обаче, Пиерос Сотириу леко подрани в амбицията си да отбележи и не успя дори да играе с топката.

Снимка 579990

И така след много нерви и няколко на брой пропуснати положения, Лудогорец дочака своя миг и постигна откриващото си попадение в европейския сблъсък. Каули центрира от корнер на първа греда, където капитанът Антон Недялков отклони към черногорската врата. Владан Гилен се намеси и с помощта на страничния стълб, но "непослушното" кълбо не остана във владение на стража, а отиде в краката на Алекс Сантана, който позициониран пред голлинията нямаше как да пропусне за 1:0.

Изглеждаше, че резултатът 1:0 привидно е приемлив и за двата състава, като часовникът отброяваше финалните акорди на двубоя. Лудогорец обаче намери време да удвои своята преднина, благодарение на което направи голяма крачка към цялостното отстраняване на Сутиеска. Алекс Сантана напредна през центъра, след което отправи извеждащо подаване за Каули. Дали непохватност, или мисъл за пас, кълбото се удари в крака на №95 и той намери Матиас Тисера, който от около 12 метра матира Гилен.

След седмица двата тима ще проведат битка и в Черна гора, която ще бъде с начален част 22:00 часа.