Лудогорец постигна ценен успех над Карабах с 2:1 на стадион "Тофик Бахрамов" в Азербайджан в първи сблъсък между двата тима от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Българският шампион беше подложен на ожесточен натиск през по-голямата част от срещата.

Възпитаниците на Георги Дерменджиев обаче устояха на напрежението и се пребориха за победата с голове на Диниш Алмейда и Кайо Видал през второто полувреме. В края на срещата пък именно Видал постави Лудогорец в сложна ситуация, защото си изкара червен картон. Все пак разградчани удържаха аванса си и на 13 август ще посрещнат Карабах на свой терен с гол преднина.

Снимка 677767

Източник: startphoto.bg

След като прозвуча първият съдийски сигнал, хегемонът на Азарбейджан моментално се впусна в атака, което предизвика лек смут пред вратата на Лудогорец. Във втората минута играч на Карабах се озова на отлична позиция за обстрел, но ударът му бе блокиран от защитника Диниш Алмейда.

Снимка 677774

Последва по една възможност и за двата отбора. В десетата минута десният краен бранител Марко Вешович преодоля двама противникови футболисти, за да отправи удар, който премина опасно над вратата на Хендрик Бонман. Лудогорец от своя страна се опита чрез Бърнард Текпетей да смълчи екзалтираната публика, ала изстрелът му не затрудни стража Фабиан Бунтич.

Седем минути по-късно Лудогорец определено имаше късмет. Домакините от Карабах пратиха топката във вратата на Бонман, когато Бахлул Мустафазаде засече топката с глава при центриране от свой съотборник. За негово съжаление радостта му не трая дълго, тъй като защитникът е бил в положение на засада.

В началото на второто полувреме неколкократните набези на гранда от Азарбейджан за малко да бъдат материализирани, ако Хенрик Бонман не внимаваше. Звездата на отбора Жуниньо пое топката на левия фланг, устреми се и отправи корав удар, спасен от германския страж.

Снимка 677768

Съставът на Георги Дерменджиев излезе преобразен през второто полувреме, което изненада неприятно класния им опонент. Първо Бърнард Текпетей центрира в наказателното поле, където Кайо Видал отигра топката с глава, принуждавайки Фабиан Бунтич да избие в корнер. В следващата атака българският шампион дочака своя момент и се възползва по най-добрия начин от груба грешка в защитния вал на Карабах, когато отново Текпетей центрира, а централният бранител Диниш Алмейда с глава откри резултата.

Въпреки амока от допуснатото попадение, селекцията на Гурбан Гурбанов съумя да възстанови паритета. В 54-та при подаване в наказателното поле Торал Байрамов се извиси над всички, засичайки топката с глава. За зла участ на Хендрик Бонман след намесата му топката попадна в Жуниньо, с чието изпълнение от непосредствена близост се разписа.

Снимка 677769

В 78-та минута Карабах пропусна едно от най-чистите си положения. "Орлите" видимо изпитваха сериозни проблеми при подреждането по време на ъглови удари. За миг футболистите на Лудогорец забравиха за движението на защитника Кевин Медина, който от границата на вратарското поле нанесе неточен изстрел.

Е, макар Лудогорец да действаше по-дефанзивно в днешния двубой, тактиката на момчетата на Георги Дерменджиев сработи подобаващо. В 86-ата минута швейцарският национал Квадво Дуа излезе очи в Фабиан Бунтич, но вратарят на Карабах застана на пътя му. Топката достигна до Сон, а той майсторски надви бранител, за да комбинира с Кайо Видал, който на далечната греда реализира за 2:1.

Вместо да завърши със статута на герой, в 88-ата минута крилото Кайо Видал постъпи изключително безрасъдно. Бразилецът извърши непремерено нарушение пред погледа на главния съдия. Реферът не се поколеба и веднага показа втори жълт и съответно червен картон.

Карабах - Лудогорец 1:2 (Развой на срещата по минути)