Лудогорец отстрани Олимпиакос по изключително драматичен начин.

"Орлите" победиха гръцкия гранд след изпълнение на дузпи. Тимът на Валдас Дамраускас не пропусна нито един 11-метров наказателен удар, докато съперниците се провалиха с две.

Снимка 542654

Източник: Официален сайт Лудогорец

Така с резултат след изпълнението на дузпите - 6:3 и в първия мач (1:1), разградчани ще играят плейоф за влизане в Шампионска лига. Там съперник на българския отбор ще бъде Малмьо.

В редовното време срещата завърши 2:2. Гърците първи поведоха, но след пълен обрат "орлите" излязоха напред.

Лудогорец - Олимпиакос, разградчани отстраниха гръцкия гранд!

Драма в Разград

46-кратният шампион на южната ни съседка успя да изравни от дузпа и заради отпадналото правило за гол на чужд терен, мачът отиде в продължения.

Снимка 542635

Източник: twitter

Срещата започна доста офанзивно. В 17-ата минута се стигна до първата опасност. Недялков засече много добре по левия фланг, преодоля играч на Олимпиакос и намери Каули, който стреля, но близо встрани от вратата.

В 31-ата минута, гръцкият гранд поведе. Камара пресече топката в центъра, даде пас към Масурас, който центрира на далечната греда и Ян М"Вила отбеляза, оставяйки безпомощен Кристиан Кахлина.

В 43-ата минута разградчани създадоха много добра възможност. Кирил Десподов бе изведен и напредна, навлезе в наказателното поле и след съприкосновение с Ба падна. Съдията бе категоричен, че дузпа няма. Второто полувреме бе изпълнено с уникална драма.

Снимка 542642

В 49-ата минута, Центриране към Сотириу, нападателят свали с глава във вратарското поле, където Рубен Семедо опита да избие, но отклони в собствената си врата за 1:1.

В 55-ата минута, Кирил Десподов бе повален в наказателното поле, а Андроутсос фаулира българина. Съдията този път отсъди 11-метров наказателен удар. Зад бялата точка застана кипърецът Сотириу, който направи обрата пълен.

В 62-ата минута, Клод Гонсалвеш вдигна високо крак и удари главата на играч на съперника, от чиято глава потече кръв. След като гърците бавеха играта, което изнерви Вердон и той отправи реплики. Съдията първоначално му показа жълт и червен картон, но в последствие отмени изгонването му. Все пак дузпата най-после бе изпълнена от Ел Араби, който безпогрешно разстреля Кахлина за 2:2.

Снимка 542638

Малко по-късно, шампионите бяха много близо до гол. Сотириу получи топката, но не я очакваше и стреля, но право във вратаря, топката се отби в Десподов, но се стигна до пропуск и за национала.

Минути преди края на редовното време Ба бе изгонен с втори жълт картон. След като двата отбора не успяха да се победят, следваха продължения.

Снимка 542643

През първото, Лудогорец владееше тотално инициативата. Влезлият на смяна Сантана на три пъти опитва силни удари, но не сполучваше в опитите си.

През втората част българският тим продължи да доминира, но до нови голове не се стигна.

Снимка 542652

При дузпите Лудогорец беше властелинът. Домакините не пропуснаха нито една, докато Олимпиакос се провали при две. Сотириу, Сантана, Вердон и Сисиньо бяха безкомпромисни срещу 18-годишния страж на гръцкия гранд, който се опита да използва игра на нерви.

Снимка 542649

В крайна сметка, многомилионната селекция на Олимпиакос бе детронирана и ще играе в квалификациите на Лига Европа, докато Лудогорец се стяга за плейоф за влизане в групите на Шампионска лига.