Локомотив (Москва) загуби от Ювентус в битка от 4-ия кръг на Група "D" на Шампионска лига.

Двубоят на стадион "РЗД Арена" завърши при резултат 1:2.

Точен за домакините беше Миранчук, а за гостите се разписа щатният голаджия Кристиано Роналдо. От УЕФА обаче признаха попадението като такова на Аарън Рамзи, добутал топката в мрежата след мощния изстрел на португалеца.

Преди края на двубоя Роналдо бе заменен като подмина Маурицио Сари без да го поздрави.

Снимка 451503

Източник: Twitter

В продължението на двубоя Дъглас Коща оформи крайното 1:2 след страхотно двойно подаване с Гонсало Игуаин.

Италианският хегемон постигна търсения успех в Москва, който гарантира преминаване във фазата на директните елиминации в Шампионска лига.

След загубата на руснаците с 1:2 в Торино, те паднаха с 0:3 у дома от Спартак в столичното дерби, след което направиха 1:1 при гостуването си на УФА. Серията от три поредни мача без победа е най-слабата през този сезон за възпитаниците на Юрий Сьомин.

Въпреки това те не позволиха да бъдат надиграни от Ювентус, но все пак отстъпиха пред собствена публика.

Маурицио Сари ще прави ротации в Ювентус

"Бианконерите" гостуват на Локомотив (Москва)

През кампанията до момента само в два случая Юве допусна над 1,5 гола (2:2 с Атлетико Мадрид, 4:3 над Наполи).

Тази вечер това също не бе позволено.

Локомотив имаше не един и два шанса да стигне до попадение, но Жоао Марио пропусна две добри ситуации пред вратата на гостите през първата част.

Снимка 451498

Той се отчете и с пропуск малко преди края на мача, а след това и блестящата намеса на вратаря на Юве предотврати попадение във вратата му.

Още в третата минута Роналдо стреля мощно от свободен удар. Топката не бе уловена от вратаря на съперника, който я посрещна с ръцете си, но тя мина под тялото му и се отправи към мрежата.

Снимка 451501

След като бе преминала голлинията с пълния си обем, Рамзи я добави. Въпреки това от УЕФА признаха гола като отбелязан от бившия футболист на Арсенал.

Само 9 минути след това Миранчук изравни. Силен изстрел към вратата на Юве срещна рамката, след което се върна към Миранчук, който нямаше как да пропусне, пращайки кълбото в опразнената пред себе си мрежа.

Въпреки десетките положения и за двата тима, нова промяна в резултата нямаше чак до заключителните мигове на двубоя.

Снимка 451500

В последните секунди на продължението влезлият като резерва Дъглас Коща вкара за 1:2 след добро разиграване с Гонсало Игуаин.

Въпреки победата на Юве, медиите в Италия със сигурност ще обърнат сериозно внимание на начина, по който реагира Роналдо в момента, в който беше заменен.