Тимът на Ливърпул постигна домакински успех срещу Олимпик (Марсилия) с минималното 1:0, в мач от група "D" на Шампионската лига. Автор на единственото попадение бе Стивън Джерард.

С тази победа "мърсисайдци" се класираха за следващата фаза на турнира. Въпреки териториалното си предимство играчите на домакините не успяха да застрашат по особен начин вратата на Марсилия. В 23-ата минута Стивън Джерард засече с глава едно центриране на Чаби Алонсо и изведе "червените" напред в резултата.

През второто полувреме футболистите на гостите продължиха да търсят изравнителен гол, но атаките им завършваха без успех. С тази победа тимът на Ливърпул се класира за 1/8 финалите.

ЛИВЪРПУЛ - ОЛИМПИК (МАРСИЛИЯ) 1:0 (1:0)

1:0 - Джерард 23'

ЛИВЪРПУЛ: Рейна, Арбелоа, Карагър, Агер, Ф. Аурелио (45-Досена), Маскерано, Алонсо, Каут (85-Лукаш), Джерард, Риера (65-Бенаюн), Торес

МАРСИЛИЯ: Манданда, Бонар (90-Самаса), Хилтон, Зубар, Тайво, Кана, Зиани, Шейру, Коне (78-Валбуена), Бен Арфа, Нианг

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Маскерано (Ливърпул); Нианг (Марсилия)

СЪДИЯ: Олегарио Бенкеренса

СТАДИОН: "Анфийлд"