Ливърпул и ПСВ Айндховен постигнаха ценни победи като гости и до голяма степен вече може да мислят за осминафиналите на Шампионската лига.

Ливърпул взе стратегическа победа с 1:0 при гостуването на Бордо. Единственото попадение отбеляза Питър Крауч с глава в 58-а минута след центриране от корнер на Крейг Белъми.

Ливърпул бе без своя капитан Стивън Джерард, но англичаните показаха по-голяма класа и измъкна трите точки.

Стивън Уорнък, който смени Белъми 2 минути преди края, имаше отлична възможност да направи 2:0, но ударът му бе блокиран в последния момент.

ПСВ имаше по-трудна задача на стадион "Ататюрк" в Истанбул срещу местния Галатасарай. Аруна КонеДомакините, подкрепяни от екзалтираните си фенове, поведоха в 19-а минута с гол на сърбина Саша Илич след пас на Юмит Каран.

Галатасарай доминира през първото полувреме, но след почивката гостите се съвзеха и с голове на Ян Кромкамп и Аруна Коне обърнаха мача в своя полза.

Неджати Атеш бе близо до изравнителен гол, но ударът му в края на мача бе спасен от вратаря на ПСВ.

"Мачът започна така, както страхувахме. Вкараха ни ранен гол, владееха повече топката и трудно организирахме играта си. След домакинския мач постепенно се върнахме в мача и на
почивката бяхме убедени, че можем да спечелим. Като цяло бяхме по-добрия отбор и заслужено победихме", коментира старши треньорът на ПСВ Роналд Куман.