Ливърпул завърши като победител група "Е" на Шампионската лига, след като мърсисайдци унижиха по безкомпромисен начин руският шампион Спартак (Москва). Преди мача на "Анфийлд" се считаше, че гостите имат шансове да спечелят срещу своя именит съперник, а успехът щеше да ги прати в елиминационната фаза през пролетта.

Да, ама не! Англичаните показаха кой кой е във футбола и зашлевиха с разгромното 7:0 своя опонент. Над всички бе Филипе Коутиньо, който доказа защо е толкова желан от колоса Барселона. Бразилецът се отчете с хеттрик, две попадения заби Садио Мане, а по едно добавиха Роберто Фирмино и Мохамед Салах.

Ливърпул - Спартак (Москва) 7:0, хеттрик на Коутиньо срещу руснаците!

Двата отбора в директен сблъсък за място напред в Шампионска лига

Интригата в мача приключи още преди да са изтекли 20 минути. След тяхното изтичане Ливърпул вече водеше с класическото 3:0 пред погледа на българския национал Ивелин Попов, който остана на пейката и въобще не се появи в игра.

Началото на голеадата бе дадено в 4-ата минута.

Салах бе съборен в наказателното поле и съдията не се поколеба да отсъди дузпа. Зад топката застана Коутиньо, който не сгреши от бялата точка - 1:0 за Ливърпул!

След още няколко минути Ливърпул стигна до второ попадение.

Снимка 327718

Перфектно проведена контраатака с по едно докосване завърши с пас към Коутиньо, който с диагонален удар в обратния ъгъл от наказателното поле вкара за 2:0!

Домакините още се радваха на двете бързи попадения, за да дойде и трето такова...

Изсипана топка в наказателното поле и комично отиграване на защитата на Спартак, предостави топката на Роберто Фирмино, който с диагонален удар опъна мрежата за 3:0!

До края на полувремето упражнението можеха да повторят Мохамед Салах и Садио Мане, но ударите им минаха над вратите. Руснаците пък така и не успяха да застрашат Лорис Кариус за 45 минути, с изключение на един удар извън наказателното поле на Зе Луис...

Второто полувреме предложи абсолютно същата картина. Разликата дойде от това, че Ливърпул вкара първите си два гола още по-бързо, отколкото през първата част!

Снимка 327717

В 47-ата минута Мане засече ефектно от воле центриране на резервата Джеймс Милнър от левия фланг за 4:0, а секунди по-късно Коутиньо с диагонален удар и лек рикошет оформи разгромното 5:0, съответно и своя хеттрик!

До края на мача домакините се скъсаха да пропускат, а московчани създадоха едва една опасност, при която Куйнси Промес можеше да реализира с удар извън наказателното поле, но топката профуча до страничната греда.

В последния четвърт час на мача последва поредна комична изява в защитата на гостите.

Пашалич сгреши с подаване в средата на терена, последва поредна бърза атака, която завърши с нов гол на Мане, възползвал се от успореден на вратата пас за 6:0!

До края на мача остана време и за голмайстора на отбора Мохамед Салах, който оформи крайното 7:0 с фронтален удар от наказателното поле!

Ливърпул завърши на първо място с актив от 12 точки, докато тимът от Москва ще играе напролет в Лига Европа, след като събра 6 точки.