Ливърпул победи с 4:1 като гост Генк в мач от група "Е" на Шампионската лига. Още във 2-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн откри резутлата. В 57-ата минута отново английският халф удвои. Садио Мане направи 3:0 в 77-ата минута. Четвъртото попадение за "червените" бе дело на Мохамед Салах в 87-ата минута. Поченото попадение за домакините вкара Стивън Одей.

Срещата започна отлично за "мърсисайдци" Окслейд-Чембърлейн получи подаване от Фабиньо и стреля много точно от границата на наказателното поле за 0:1.

Генк можеше да изравни в следващите минути, но Самата и Онуачу пропуснаха.

Снимка 449322

Източник: uefa.com

В 26-ата минута Самата вкара топката във вратата, но попадението му бе отменено. В 57-ата минута Окслейд-Чембърлейн се отблагодари за доверието на Юрген Клоп с изключителен втори гол. Кейта намери Фирмино, бразилецът върна към халфа на мърсисайдци, който много елегантно намери топката с външен фалц. Кълбото се удари в страничната греда и влезе във вратата.

В 77-ата минута Фирмино, Салах и Мане направиха отлична комбинация, която завърши с гол на сенегалеца за 0:3.

Барселона с трудна победа над Славия в Прага

Каталунците страдаха до самия край

Десет минути след това и Салах записа името си сред голмайсторите. Този път Мане му върна жеста с асистенцията. Египтянинът получи топката на границата на наказателното поле, гардира, премина между двама играчи на съперника и прати топката във вратата.

В края на срещата Стивън Одей вкара почетното попадение за Генк за крайното 1:4.

С успеха Ливърпул събра 6 точки и заема второ място във временното класиране, докато Генк има едва 1 точка.