Ливърпул осъществи пълен обрат срещу Виляреал и го победи като гост с 3:2 в полуфиналния реванш от Шампионска лига. Момчетата на Юрген Клоп продължават напред към големия финал в Париж с общ резултат 5:2.

ТОПСПОРТ проследи сблъсъка на живо:

Виляреал - Ливърпул, гостите решиха всичко през второто полувреме

За да се класира на финала

Двубоят иначе започна кошмарно за английския колос, който се оказа изоставащ още в третата минута.

Еступинан центрира от левия фланг към далечната греда, където Капу свали към Диа. Сенегалецът изпревари Ван Дайк и даде мечтано начало за "жълтата подводница".

Чак в 17-ата минута гостите се опитаха да отгворят. Наби Кейта реши да стреля от границата на наказателното поле, но опитът му беше несполучлив.

Играта на Ливърпул изобщо не спореше. В 37-ата минута Ло Селсо падна в наказателното поле и домакините искаха дузпа. Съдията подмина спорната ситуация. Само две по-късно Виляреал все пак удвои. Коклен се включи от втора позиция и се извиси, засичайки центриране право в мрежата на Алисон.

Снимка 572713

След почивката британците излязоха преобразени. Десет минути от подновяването на играта и Александър-Арнолд стреля от сериозна дистанция, a топката рикошира в Коклен, прехвърляйки излезлия напред Херонимо Руи. След това кацна на горната греда за успокоение на феновете по трибуните.

В 63-ата минута логичното се случи. Фабиньо стреля силно извън наказателното поле и топката мина между краката на вратаря на Виляреал за 1:2. Само четири по-късно Диас изскочи от задна позиция и мушна топката с глава между краката на аржентинския страж на Вилареа - кошмар за него след втори подобен гол.

Снимка 572712

След още пет минути Мане се възползва от кошмарна грешка на Херонимо Руи, който излезе неразчетено. Нападателят на англичаните реализира хладнокръвно на празна врата.

Така след три груби грешки на вратаря се стигна до пълен обрат. В големия финал Ливърпул ще се изправи срещу Манчестър Сити или Реал (Мадрид).

Това ще е десети мач за трофея в историята на мърсисайдци. Също така е трети в рамките на последните пет години, което е красноречиво за работата на Юрген Клоп.