Ливърпул победи Глазгоу (Рейнджърс) в британското дерби от Група "А" на Шампионската лига. Мърсисайдци се наложиха с 2:0 на "Анфийлд".

Така тимът на Юрген Клоп зае 2-ото място в класирането с актив от 6 точки. Рейнджърс е на дъното без актив от точки и с катастрофалната голова разлика 0:9. Мърсисайдци доминираха тотално и двете попадения са най-малкото, с което гостите можеха да си тръгнат от легендарния стадион.

Интер победи Барселона с 1:0 в Шампионска лига

Интер и съдията утежниха положението на Барселона в Шампионска лига

Спорни отсъждания на рефера

Ливърпул поведе в 7-ата минута, когато Трент Александър- Арнолд матира Макгрегър с марково изпълнение на пряк свободен удар от около 22-23 метра - 1:0.

Второто попадение падна в 52-ата минута, когато домакините получиха право да изпълнят дузпа, след като Леон Кинг повали нахлуващия на скорост Луис Диас в пеналта. Мохамед Салах стреля безпощадно от бялата точка - 2:0.

Ливърпул - Глазгоу Рейнджърс 2:0

Голмайстори: Трент Александър-Арнолд 1:0 (7), 2:0 Мохамед Салах (53-дузпа)

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Цимикас, Хендерсън, Тиаго, Жота, Диас, Салах, Нунес

Глазгоу Рейнджърс: Макгрегър, Тавърниър, Голдсън, Кинг, Бен Дейвис, Баришич, Стивън Дейвис, Лундстрам, Тилман, Кент, Морелос