Ливърпул записа драматична победа над Аякс във 2-ия кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Мърсисайдци се наложиха с 2:1 след като на старта записаха тежко поражение от Наполи с 1:4.

Така Ливърпул, Аякс и Наполи имат по 3 гола, като италианците ще гостуват на Рейнджърс в сряда вечерта и могат да увеличат актива си, ако не загубят в Глазгоу.

В 17-ата минута Жота се измъкна с топка в краката, намери Мо Салах, който реализира, за да спре серията си от 7 поредни мача в Шампионската лига без гол.

Десет минути по-късно Аякс изравни. Бергхаус се измъкна зад защитата отляво и намери Кудус пред вратата. Ганаецът бутна топката леко встрани и с мощен удар я прати в горния десен ъгъл на вратата, с помощта и на гредата.

Ливърпул ще се опита да си върне самочувствието срещу Аякс

Срещата ще се играе тази вечер от 22:00 часа на "Анфийлд"

В 35-ата минута Александър-Арнолд бе близо до страхотен гол с мощен шут от над 30 метра, но топката облиза гредата. Малко след това Ван Дайк стреля с глава, но вратарят на гостите спаси. Домакините продължиха да търсят попадението, но Александър-Арнолд и Ван Дайк не успяха да вкарат и така паузата дойде при 1:1.Ливърпул доминираше, но така и не вкараваше гол. Все пак това се случи в 88-ата минута. След удар Салах се получи рикошет, след което топката се чукна и в гредата. Това обаче се оказа ключово, защото от последвалия корнер Ливърпул вкара. Цимикас центрира и Жоел Матип с глава намери целта, а попадението бе потвърдено и от часовника на съдията.

Ливърпул - Аякс 2:1