Ливърпул се справи с Атлетико (Мадрид) и го победи с 3:2 в трети сблъсък от група "B" на Шампионска лига, игран на "Уанда Метрополитано".

Двубоят бе истинско зрелище, в който видяхме почти всичко, което футболната игра може да ни предложи. Нападателен футбол, голове, обрати, червен картон и дузпа.

Двубоят започна перфектно за гостите и още в 8-та минута Салах изведе своите напред, а пет минути след това Наби Кейта удвои преднината на "мърсисайдци".

Още до почивката обаче Антоан Гризман възстанови равенството с две попадения в 20-ата и 34-ата минута.

Снимка 550768

Източник: БГНЕС

В началото на второто полувреме обаче френският нападател получи червен картон заради грубо нарушение срещу Роберто Фирмино и остави своя отбор в намален състав.

Мохамед Салах отново се превърна в герой за Ливърпул, като донесе успеха в 76-ата минута, реализирайки дузпа. "Дюшекчиите" също имаха претенции за 11-метров наказателен удар до края на редовното време, но главният съдия не уважи претенциите на домакините.

В класирането Ливърпул е убедителен лидер с 3 победи от 3 мача, а Ателтико и Порто делят второто място с по 4 точки. На последно място е Милан, който няма никакъв актив.