Лион се добра до осминафиналите в Шампионската лига по драматичен начин. "Хлапетата" стигнаха до 2:2 при домакинството си на РБ (Лайпциг), след като губеха с 0:2. Равенството се оказа достатъчно за второто място в групата, защото в другата среща Бенфика разби Зенит с 3:0.

Преди почивката Емил Форсберг и Тимо Вернер дадоха аванс на гостите. В началото на второто полувреме Усем Ауар намали, а в 82-ата минута Мемфис Депай изравни.

В 9-ата минута Лопеш фаулира оказалия се сам срещу него Поулсен. "Биковете" получиха дузпа, която Форсберг реализира.

В средата на полувремето Тусар извърши ненужно нарушение срещу Нкунку в наказателното поле и Тимо Вернер не сбърка от бялата точка.

Снимка 456897

Източник: uefa.com

В 50-ата минута Ауар майстоски завъртя топката от границата на наказателното поле и изненада Гулиша за 1:2.

Крайният резултат оформи Депай в 82-ата минута след удар отблизо.

Така в крайното класиране РБ (Лайпциг) събра 11 точки и зае лидерската позиция. Лион е втори с 8, а Бенфика трети с точка по-малко. Толкова има и последния Зенит.