Лион спечели важни три точки на старта на Шампионската лига. Французите победиха Шалке с 1:0 на своя "Стад Жерлан". Единственото попадение реализира Микел Бастош в 21-ата минута. Малко преди края на първото полувреме германският тим остана с човек по-малко, след като Бенедикт Хьоведес бе изгонен в 39-ата минута. Бранителят участва активно и в попадение във вратата на Нойер. Той нямаше вина, но в опитите си да изчисти топката я прати в мрежата. Основна заслуга за победата на домакините имаше и вратарят Уго Лорис, който направи две страхотни спасявания през първото полувреме.

Рекордьорът по голове в историята на турнира Раул дебютира за Шалке в Шампионската лига. Той обаче не успя да помогне на своя тим. Привлеченият от Милан Клаас-Ян Хунтелаар също не успя да се отличи с нещо сериозно.

Шалке можеше да поведе още в 1-ата минута, но удар на Джермейн Джоунс мина встрани от вратата. След това Фарфан пропусна два отлични шанса да изведе Шалке напред. Първо ударът му от воле бе избит от Лорис, а след това стреля с глава, оставен непокрит в наказателното поле, но топката мина над вратата. Така се стигна до 21-ата минута, когато Бастош откри резултата.

След почивката Лион играеше с човек повече и имаше предимство. Въпреки това домакините създадоха по-добрите си положения в края на мача. Лисандро, Пянич и Тулалан не успяха да се разпишат.

Олимпик (Лион) – Шалке 04 1:0
1:0 Мичел Бастош (21)

Олимпик (Лион):
1.Юго Льорис, 4.Папе Диаките, 5.Деян Ловрен, 12.Тимоте Колодзиерчак, 13.Антони Ревейер, 11.Мичел Бастош (72-24.Жереми Пиед), 28.Жереми Тулалан, 29.Йоан Гуркюф (87-17.Жан Макун), 18.Миралем Пянич, 9.Лисандро Лопес, 7.Джими Бриан (90+2-6.Ким Шелстрьом)

Шалке 04: 1.Мануел Нойер, 2.Ханс Сарпей (75-13.Лукас Шмиц), 4.Бенедикт Хьоведес, 5.Никола Плестан, 7.Раул Гонсалес, 10.Иван Ракитич, 17.Джеферсон Фарфан, 23.Джърмейн Джоунс (70-12.Пеер Клуге), 25.Клаас-Ян Хунтелаар, 27.Чиприян Дяк (45-32.Жоел Матип), 28.Кристоф Мориц

Стадион: “Жерман”
Съдия: Иван Бабек (Хър)
Жълти картони: Мичел Бащош, Тимоте Колодзиерчак (Олимпик Лион)
Червен картон: 38-Бенедикт Хьоведес (Шалке 04)