Олимпик Лион победи Реал (Мадрид) с 2:0 в първи мач от група "Е" на Шампионската лига в повторение от миналогодишния сблъсък между двата отбора.

Футболистите на Лион доминираха през целия двубой и спокойно можеха да победят с далеч по-убедителен резултат, ако не бяха многобройните им пропуски и невероятните изяви на Икер Касияс на вратата на Реал.

Още в 11-ата минута бразилският нападател Фред откри головата си сметка и изведе френския клуб напред. Атаките към Касияс обаче не спираха и само изключителните му намеси попречиха на резултата бързо да набъбне.

В 31-ата минута обаче, неизбежното се случи и Тиаго удвои след акция като по учебник между него, Фред и Гову. При този резултат завърши първото полувреме.

През втората част нищо не се промени и Лион напълно контролираше събитията на терена, а Касияс се намеси решително още няколко пъти.

Така за втора поредна година "кралският" клуб започва с тежка загуба от френския шампион участието си в най-комерсиалния клубен турнир.