Лион победи Рубин с 3:1 в първия мач между двата тима от плейофната фаза за влизане в групите на Шампионската лига.

Срещата започна вихрено и до десетата минута бяха вкарани два гола. Първо Рубин поведе в резултата още в 3-ата минута на срещата. Бибрас Начо изведе по добър начин Владимир Дядюн, който безпогрешно реализира за 0:1. Седем минути по-късно Гомис изравни след асистенция на Бастос. Последваха силни минути за руснаците, но те така и не успяваха да улучат целта.

В 40-ата минута, Кверквелия от Рубин си наниза автогол.
През втората част Лион тотално надигра руския тим. В 70-ата минута Ким Калстром подаде към Брианд, който прониза мрежата за 3:1.

В друг мач от тазвечершната програма от Шампионската лига, БАТЕ Борисов и Щурм Грац не успяха да излъчат победител, завършвайки 1:1. В срещата, играна в Беларус, австрийците  поведоха в резултата в 12-ата минута чрез Вебер. БАТЕ стигнаха до изравняване през втората част на мача. В 59-ата минута, Симич бе точен и оформи крайния резултат.

Другият двубой от тази вечер  ФК Копенхаген- Виктория Пилзен завърши при резултат 1:3. Головете паднаха през второто полувреме на срещата. Отесен от състава на Копенхаген си вкара автогол, извеждайки чехите напред в резултата с 1:0, Пилар бе точен за 0:2.  От своя страна домакините върнаха един гол чрез „грешника" Отесен, но Филио сложи точка на спора оформяйки крайното 1:3.