Лион се класира за осминафиналите в турнира за Шампионската лига след постигнатата минимална победа у дома над отбора на Динамо (Киев) - 1:0.

Победното попадение беше дело на Карим Бензема в 14-ата минута на срещата. Това беше четвъртата поредна победа на отбора на Лион, като успехът гарантира участието на френския шампион напред в турнира.

Започналият на мястото на контузения Фред футболист вкара единствения гол в срещата след пас на Сидни Гову. Тиаго пропусна изгодно положение да отбележи втори гол във вратата на Динамо.

През второто полувреме Лион използваше вариантите да атакува опасно към вратата на гостуващия отбор на Динамо.

Тиаго и Бензема пропуснаха положения за отбелязване на нов гол.

В другата среща от тази група "Е" Реал (Мадрид) се наложи със същия резултат 1:0 над румънския Стяуа. С тази победа и отборът на Реал (Мадрид) се класира за осминафиналите.

Румънците бяха равностойни в голяма част от игровото време, но загубиха с нелеп автогол на Николица в 70-ата минута на срещата. Защитникът се пробва да върне една топка към вратаря си, но я насочи неспасяемо във вратата си.

Върхат на безсилието на Реал (Мадрид) беше пропуснатата от Рууд ван Нистелрой дузпа в 73-ата минута на срещата.

Един от най-силните си мачове с екипа на Реал направи Робиньо.