Отборът на Лил постигна първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като успя да се наложи с 2:0 като гост над БАТЕ Борисов в своя пети мач в турнира през тази година.

Френския тим взе не само първа победа, но и първи точки изобщо, тъй като досега бе регистрирал четири поражения, включително и загуба от БАТЕ у дома в първия мач.

Само днес Лил успя да вкара точно толкова попадения, колкото във всичките си досегашни срещи. Двата гола паднаха през първата част и бяха дело на Сидибе и Бруно.

Французите логично остават последни в класирането с три пункта, докато БАТЕ има шест. На върха с по девет са Валенсия и Байерн Мюнхен, които по-късно тази вечер играят един срещу друг на "Местая".

Преди мача от щаба на Лил бяха намекнали, че ще разчитат предимно на резервни играчи, но Руди Гарсия изненада своя противник и пусна титулярите, което се оказа добър ход.

Джибрил Сидибе с отличен диагонален изстрел откри резултата в 14-ата минута, успявайки да прехвърли вратаря, не без помощна и на бранител на БАТЕ, който му подари топката.

В 31-ата минута след отлична изява по фланга на Лукас Дине, Джани Бруно нямаше какво друго да стори, освен да прати топката в мрежата на беларуския тим за 2:0.

След почивката БАТЕ бе малко по-активния отбор, но така и не успя да вкара поне един гол, за да опита да се върне в мача. 15 минути преди края голмайсторът Сидибе бе изгонен за втори жълт картон, но и това не помогна на домакините.