Лацио победи Зенит с 3:1 в мач от група "F" на Шампионската лига. Римският отбор остави съперника си да играе, но постигна това, което търсеше от мача. Шампионът на Русия излгеждаше равнстоен на моменти, но вече няма и теоретична възможност да се класира на осмифинал.

Още в четвъртата минута Чиро Имобиле стреля извън наказателното поле след пас на Лукас Лейва за 1:0.

В 22-ата минута Марко Пароло удвои с шут извън наказателното поле. Хоакин Кореа направи асистенцията.

Снимка 506777

Само три минути по-късно руският шампион намали с гол на Артьом Дзюба след центриране на Ярослав Ракитски.

В 55-ата минута Уилмар Бариос свали Чиро Имобиле в наказателното поле. Голмайсторът беше безпощаден от бялата точка за крайното 3:1

Така Лацио има вече осем точки от четири мача на точка от Борусия (Дортмунд). На практика това са отборите, които ще определят победителя в група "F". Третият Брюж е с 4 точки, а Зенит има само една точка.

След наказателна акция на Халанд срещу Брюж: Борусия (Дортмунд) на върха в Група "F"