Срещата от груповата фаза на Шампионската лига между Борусия Дортмунд и Легия, завършила 8:4, постави нов рекорд по резултатност за всички времена в турнира. Досегашният рекорд се държеше от мача Монако - Депортиво Ла Коруня - 8:3 (2003/2004 г.)

Освен това за първи път два отбора си вкарват 7 гола за едно полувреме. Борусия пък е първият отбор вкарал 5 гола за 15 минути (между 17-ата и 32-рата).

Ако се вземат предвид обаче и резултатите от турнира за Купата на европейските шампиони, предшественик на Шампионската лига, двубоят в Дортмунд е втори по резултатност. През сезон 1969/1970 г. Рейкявик /Исл/ губи от Фейенорд /Хол/ с 2:12.

Най-резултатният мач в европейските клубни турнири е победата на Спортинг (Лисабон) над АПОЕЛ с 16:1 в турнира за КНК през 1963 г.

Българският рекорд по резултатност в един евромач се държи от Левски - 12:2 срещу Рейпас Фин (КНК, 1976-77).