Румънският ФК Тимишоара отстрани далеч по-именития си украински съперник Шахтьор Донецк, след като направи нулево реми пред собствена публика. Първата среща отново бе завършила без победител, но 2:2 и румънците продължават напред към плейофния кръг на Шампионската лига заради повече отбелязани голове на чужд терен.

Изненадващ е и резултата на двубоя Славия Прага - Шериф Тираспол, където молдовците триумфираха, макар и да завършиха наравно 1:1 при визитата си в чeшката столица. След нулево реми в първия мач обаче абсолютният аутсайдер продължава напред. Хлоушек изведе домакините напред още в началото на двубоя, но в заключителните секунди на мача Надсон изравни, за да прати Шериф в следващия етап.

След като преди седмица изненадващо отстъпи у дома срещу Марибор с 2:3, сега Цюрих не остави съмнения в превъзходството си и след убедителен успех с 3:0 в Словения продължава в следващия етап на Шампионската лига. Джурич и Маргайрас успокоиха пътуващите привърженици с две попадения преди почивката, а класиката бе оформена от Никчи четвърт час преди края на срещата.

Олимпиакос се класира в плейофния кръг на Шампионската лига, след като пред собствена публика спечели с 2:0 срещу Слован Братислава и отстрани съперника си с общ резултат 4:0. Мареска и Диого се разписаха са гръцкия гранд.

Копенхаген завърши при нулево реми визитата си на норвежкия Стабек и също е в следващия етап след успеха си с 3:1 преди седмица.

Партизан победи с 1:0 в Белград Апоел Никозия, но отпадна от борбата след поражението с 0:2 в Кипър. Единственото попадение за сърбите вкара Морейра още в самото начало на срещата.