Европейският клубен шампион Реал Мадрид продължава защитата на титлата си по план. В двубой от трети кръг на Шампионската лига, Кралският клуб се наложи с 3:0 като гост над Ливърпул. Благодарение на успеха момчетата на Карло Анчелоти продължават да бъдат убедителен лидер в Група „В", като имат на сметката си пълен актив от 9 точки. Лудогорец, Базел и Ливърпул делят втората позиция с по 3 точки.

Реал Мадрид изигра отлично първо полувреме, в което успя да стигне до класическа преднина от 3:0. Начало на головото шоу на Кралете даде Кристиано Роналдо. Кавалерът на Златната топка се разписа в 23-ата минута с отличен прехвърлящ удар, възползвайки се от извеждащ пас в полето на Хамес Родригес. Това бе 70-то попадение за португалеца в Шампионската лига, като по този начин той се доближи само на един гол от друга легенда на Реал - Раул Гонсалес, който е лидер със 71 гола.

След точно половин час игра преднината на испанците набъбна на 2:0. Кроос центрира в полето към Бензема, който отправи изключителен параболичен удар с глава и матира Миноле - 0:2. В заключителната част на полувремето отново Бензема попадна в прегръдките на съотборниците си, след като се разписа за втори път - 0:3. След центриране от корнер топката достигна до Пепе, който се опита да отправи удар, но за сметка на това се получи отлично подаване към Бензема, който от 2-3 метра фронтално срещу Миноле не сгреши. При този резултат дойде и последният съдийски сигнал за първата част.

Още на почивката мениджърът на домакините Брендън Роджърс извърши смяна, като на мястото на неубедителния Марио Балотели пусна в игра Адам Лалана. В течение на втората част в игра за домакините се появиха Джан и Маркович, но и това не помогна на селекцията на Брендън Роджърс да стигне поне до гол във вратата на съперника.

ЛИВЪРПУЛ - РЕАЛ МАДРИД 0:3

0:1 Роналдо (23')

0:2 Бензема (30')

0:3 Бензема (41')

ЛИВЪРПУЛ: Миноле, Джонсън, Ловрен, Шкъртел, Морено, Джерард, Алън, Хендерсън (67' Джан), Коутиньо (68' Маркович), Стърлинг, Балотели (46' Лалана)

РЕАЛ МАДРИД: Касияс, Арбелоа, Пепе, Варан, Марсело (85' Начо), Хамес, Модрич, Кроос (81' Илараменди), Иско, Роналдо (75' Кедира), Бензема.