Отборът на Байер (Леверкузен) почти осигури участието си на 1/8-финалите в Шампионската лига, след като в първи мач от груповата фаза за деня се наложи с 2:1 над домакина си Зенит.

Попаденията за победителите на стадион "Петровски" в Санкт Петербург реализира кореецът Хьонг-Мин Сон, който се разписа на два пъти през вторите 45 минути. Почетният гол за "сините" бе дело на Рондон, минути преди края.

Първата част на двубоя не изпъкваше с определени футболни достойнства, като играта, демонстрирана от двете единайсеторки бе далеч от квалификациите "вълнуваща" и "интересна".

Единствената опасност пред една от двете врати дойде след изпълнение на свободен удар от страна на лидера на домакините Хълк, който по-скоро опита да центрира, но топката се отби в страничната греда.

През втората част на срещата Леверкузен наложи темпото си на игра и в рамките на едва 5 минути Хьонг-Мин Сон вкара цели два гола. Първо той бе точен след ефектна комбинация при изпълнение на свободен удар, а след това се разписа и след извеждащ пас на Кислинг.

Крайното 1:2 оформи Рондон в самия край на мача, но до нова промяна в резултата така и не се стигна.

Така Байер е с актив от 9 точки на върха в класирането, докато за Зенит това бе трети пореден мач без победа в Лигата на шампионите. Руският състав е с равен сбор точки - 4 с Бенфика. Португалският отбор се наложи с минималното 1:0 над Монако, като Димитър Бербатов остана извън групата за мача на монегаските, заради контузия.