Историческа първа победа постигна дебютантът в Шампионската лига Копенхаген, при това над Манчестър Юнайтед, който е лидер в група "F" на Шампионската лига с три победи и водач в английското футболно първенство.

Шведският нападател Маркус Албак отбеляза първото попадение в Шампионската лига за датския отбор и донесе успеха за тима си. Голът падна в 73-ата минута.

Въпреки отчаяните опити на "червените дяволи" поне да изравнят резултата това така и не стана и футболистите на Алекс Фъргюсън трябваше да напуснат терена с наведени глави. Това беше първо поражение на отбора в настоящото издание на Шампионската лига.

Поради контузии в отбора на Манчестър Юнайтед не бяха Гари Невил, Луи Саа и Райън Гигс, а мениджърът на "червените дяволи" сър Алекс Фъргюсън остави на резервната скамейка Рио Фърдинанд и Пол Скоулс.

След мача шотландецът заяви:

"Ние разполагахме с отбор, който можеше да победи в този мач. Дълго време контролирахме играта. Теренът беше доста тежък, като се има предвид факта, че мачът се игра при температура минус 2 градуса по Целзий, двата тима заложиха на центрирания и зрителите нормално не видяха добър футбол".

Бенфика се разправи със Селтик като го победи с класическото 3:0 на собствения си стадион и има реални шансове да продължи напред в турнира.

В 10-ата минута на двубоя Гари Колдуел прати топката неспасяемо в мрежата на собствената си врата.

В 22-ата минута отново Колдуел подаде на Нуно Гомеш и той простреля вратаря на шотландците Артур Боруц за втори път.

Резервата Андрей Каряка вкара третото попадение в 76-ата минута и направи победата на отбора класическа. Така португалците имат 4 точки и ще могат да спорят за класиране в осминафиналите на турнира.