90+7′
Турнир: Шампионска лига Стадион: "Тофик Бахрамов", гр. Баку (Азербайджан) Зрители:
90+7′

КРАЙ НА МАЧА!

90′

Щурм пред вратата на Лудогорец в последните минути!

88′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА КАЙО ВИДАЛ! Бразилецът извърши непремерено нарушение пред погледа на главния съдия. Реферът не се поколеба и веднага показа втори жълт и съответно червен картон.

86′

ГООООООООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Е, макар Лудогорец да играеше по-дефанзивно в днешния двубой, тактиката на момчетата на Георги Дерменджиев сработи. Швейцарският национал Квадво Дуа излезе очи в Фабиан Бунтич, но вратарят на Карабах застана на пътя му. Топката достигна до Сон, а той майсторски надви бранител, за да комбинира с Кайо Видал, който на далечната греда реализира за 2:1.

81′

Якуб Пьотровски е заменен от Ивайло Чочев.

78′

Пропуск! "Орлите" видимо изпитват проблеми при подреждането по време на ъглови удари. За миг играчите на Лудогорец забравиха за движението на защитника Кевин Медина, който от границата на вратарското поле нанесе неточен изстрел.

67′

Турал Байрамов отстъпва мястото си на Елвин Джафаркулиев.

64′

ГООООЛ ЗА КАРАБАХ! Въпреки амока от допуснатото попадение, селекцията на Гурбан Гурбанов съумя да възстанови паритета.  При подаване в наказателното поле Торал Байрамов се извиси над всички, засичайки топката с глава. За зла участ на Хендрик Бонман след намесата му топката попадна в Жуниньо, с чието изпълнение от непосредствена близост изравни резултата.

60′

Кошмар за Лудогорец! Бърнард Текпетей се контузи и на негово място влиза Рик Джонатан.

54′

ГООООООООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Съставът на Георги Дерменджиев излезе преобразен през второто полувреме, което изненада неприятно класния им опонент. Първо Бърнард Текпетей центрира в наказателното поле, където Кайо Видал отигра топката с глава, принуждавайки Фабиан Бунтич да избие в корнер. В следващата атака българският шампион дочака своя момент и се възползва по най-добрия начин от груба грешка в защитния вал на Карабах, когато тново Текпетей центрира, а централният бранител Диниш Алмейда с глава откри резултата.

48′

Шанс за Карабах! Неколкократните набези на гранда от Азарбейджан за малко да бъдат материализирани, ако Хенрик Бонман не внимаваше. Звездата на отбора Жуниньо пое топката на левия фланг, след което напредна и отправи корав удар, спасен от германския страж.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+5′

ПОЛУВРЕМЕ!

45+3′

Жълт картон за Кайо Видал.

40′

Жълт картон за Жуниньо

34′

Оливие Вердон е официално предупреден.

25′

Пауза за вода.

17′

Късмет за Лудогорец! Домакините от Карабах пратиха топката във вратата на Бонман, когато Бахлул Мустафазаде засече топката с глава при центриране от свой съотборник. За негово съжаление радостта му беше мимолетна, тъй като защитникът е бил в положение на засада.

11′

Жулио Ромао си изкара жълт картон.

10′

По една възможност и за двата отбора! Десният краен бранител Марко Вешович преодоля двама противникови футболисти, за да отправи удар, който премина опасно над вратата на Хендрик Бонман. Лудогорец от своя страна се опита чрез Бърнард Текпетей да смълчи екзалтираната публика, ала изстрелът му не затрудни стража Фабиан Бунтич.

2′

Ранен натиск на Карабах! След като прозвуча първият съдийски сигнал, хегемонът на Азарбейджан моментално се впусна в атака, което предизвика лек смут пред вратата на Лудогорец. Играч на Карабах се озова на отлична позиция за обстрел, но ударът му бе блокиран от защитника Диниш Алмейда.

1′

90. Спас Делев

Лудогорец гостува на Карабах в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Срещата в Баку е с начален час 19:00 и ще бъде ръководена от швейцареца Урс Шнайдер.

"Орлите" си осигуриха място в тази фаза, след като в първия кръг отстраниха грузинския Динамо (Батуми) след 3:1 в Разград и загуба 0:1 в ответния мач. След това българите се справиха с Динамо (Минск) след 2:0 като домакин и поражение 0:1 в Унгария, където тимът от Беларус домакинстваше.

Азерите от своя страна започнаха надпреварата от втория кръг, където нямаха проблеми с Линкълн Ред Импс от Гибралтар. Победа с 2:0 като гост и след това 5:0 като домакин.

Победителят от тази двойка ще се изправи срещу хърватския първенец Динамо (Загреб) в плейофната фаза на най-комерсиалния клубен турнир на Стария континент. Загубилият пък ще срещне спечелелият двубоите в сблъсъка Петрокуб - ТНС в плейофната фаза на Лига Европа.

Треньорът на Карабах: От нас се изисква много сериозна подготовка за мачовете с Лудогорец