Швейцарският първенец Йънг Бойс победи драматично Галатасарай с 3:2 у дома, в Берн, в първи мач от плейофите на Шампионска лига.

За турския тим много силно включване от резервната скамейка направи Мичи Батшуаи, който вкара два гола за шест минути.

Йънг Бойс излезе напред в резултата още в третата минута, когато Жоел Монтейро бе изведен по перфектен начин от Филип Угринчич и с елегантен удар пусна топката покрай Фернандо Муслера, пращайки я в мрежата зад него - 1:0.

Дълбоко в добавеното време на първата част швейцарците реализираха и второ попадение. Силвер Ганвула свали топката към Монтейро, който с удар близкия ъгъл, намеса на Муслера и помощ от десния страничен стълб реализира втория си гол в мача.

В 66-ата минута Мичи Батшуаи замени Елиас Йелерт, а няколко секунди след това успя да върне едно попадение за Галатасарай. При центриране от корнер Лукас Торейра продължи топката към белгиеца, който бе забравен и на празна врата вкара. Шест минути след първия си гол, в 72-рата, Батшуаи отбеляза и второто си попадение в срещата. След многоходова атака по десния фланг Керем Актюркоглу намери нападателя на границата на наказателното поле, а той с елегантен шут изравни - 2:2.

В 86-ата минута Йънг Бойс все пак се добра до победата, след като Филип Ургинич хладнокръвно реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Абдюлкерим Бардакчъ, който дори получи втори жълт и респективно червен картон.