Отборът на Пари Сен Жермен постигна четвъртата си поредна победа в груповата фаза на Шампионската лига.

Подобно на срещите си във вътрешното първенство в последните няколко сезона, през този отборът е доста убедителен и на европейската сцена.

Парижани спечелиха домакинството си на Брюж с минималното 1:0 и остават без допуснато попадение във вратата си на този етап от надпреварата.

Мауро Икарди иска да остане в ПСЖ за постоянно

"Трябва да показвам класата си на терена във всеки мач"

Головата разлика на тима е 10:0, при пълен точков актив от 12 пункта при 4 изиграни мача.

С подобни показатели не са много големите европейски тимове, които обикновено могат да се похвалят на тази фаза от турнира.

Томас Тухел е поредният вариант за заместник на Нико Ковач в Байерн (Мюнхен)

Ясен е поредният вариант за заместник на Ковач в Байерн

До три седмици ще стане ясно името на новия треньор на тима

Автор на единственото попадение за ПСЖ срещу мотивирания тим на гостите стана Мауро Икарди. Превърналият се в значителна и определяща за мачовете на тима фигура звезден нападател се разписа след 22 минути игра.

Снимка 451506

Източник: Twitter

Гостите претендираха, че Икарди се е намирал в положение на засада, но повторенията показаха, че това по-скоро не е така.

Неймар няма да влиза в затвора

Съдът е прекратил делото

Мауро имаше още две добри възможности за изява, но не успя да се възползва максимално от тях.

Попадението му обаче бе напълно достатъчно за победата на неговия отбор и оставането на първата позиция в таблицата. Брюж е под номер 3, с едва 2 спечелени точки до този момент.

В 76-ата минута на мача се стигна и до най-критичната ситуация, като гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Последвалият шут на Диане обаче беше избит от Кейлор Навас, който по този начин съхрани победата за своя тим.