Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола беше много недоволен от футболистите си след отпадането от Монако в 1/8-финалите на Шампионската лига. "Гражданите" пропиляха аванса си от 5:3 в първия мач и загубиха с 1:3 в реванша на "Луи II" и с общ резултат 6:6 и по-малко голове на чужд терен напуснаха надпреварата. Според Гуардиола решаващо се е оказало представянето през първото полувреме, в което неговите футболисти не са показали добър футбол.

Ново шоу между Монако и Манчестър Сити, Хосеп Гуардиола и компания се прибират у дома!

Ново шоу между Монако и Сити, Пеп и компания се прибират у дома!

Французите сътвориха поредния подвиг в Лигата на шампионите!

"Изиграхме изключително второ полувреме, но забравихме да направим същото през първото. Бяхме по-добри през второто полувреме, но това не бе достатъчно. Искахме да се отбраняваме агресивно. Обикновено показваме качествен футбол, но това не се отнся напълно за днешния мач. Ще си извлечем поуки. Отборът ни не е чак толкова опитен в Шампионската лига. Създаваме положения, но не бележим. В този турнир са много важни статичните положения. Барселона и Реал Мадрид бележат често от тях, но не и Сити. Откровено казано, бяхме слаби през първите 45 минути. За да успееш, трябва да покажеш нещо необичайно и да имаш късмет", каза Гуардиола.