Треноьорът на Гент Хайн Ванхазебрук изрази разочарованието си след края на първия осминафинал от Шампионската лига, който неговият отбор загуби от Волфсбург с 2:3 след като изоставаше с 0:3. Според него тимът е играл под възможностите си.

"Чувствам се разочарован. И все пак крайният резултат не е чак толкова лош. Разбира се, това далеч не беше най-добрият Гент. Много от футболистите играха под възможностите си. Бях им казал, че този мач трябва да се започне на равнището на Шампионската лига, но през първото полувреме ние бяхме стъписани.

Второто полувреме започнахме по-добре, но допуснахме груба грешка и ни вкараха гол. Изляохме с ентусиазъм след почивката, но допуснахме гол, а след това изоставахме в резултата и с 0:3. Тогава всичките ни мисли бяха как да избегнем разгрома. Въобще не можехме да се противопоставим на противника.

След като върнахме единия гол се върна вярата в силите ни. Аз даже мислех, че ще можем да изравним резултата. Учуден съм защо не играхме по този начин от самото начало. Надявам се футболистите да си извлекат поуки от това. Ако играем така както днес и на реванша, шансовете ни да продължим напред са нулеви. Ако обаче успеем да вземем мача под контрол и вкараме първи гол, съперникът може да започне да нервничи", каза Ванхазебрук.