Арсенал взе минимален аванс от 1:0 срещу Виляреал в първия полуфинален двубой от турнира на Шампионската лига. По този начин двата отбора запазиха интригата за реванша след седмица на "Ел Мадригал", като и "топчиите", и испанците запазиха шансове за класиране на финала.

Единственото попадение в срещата отбеляза бранителят на лондончани Коло Туре в 41-та минута. Той се възползва от прострелно центриране на Александър Хлеб по земя отляво на атаката на домакините и отблизо прати кълбото в мрежата.

Малко преди това звездата на Арсенал Тиери Анри стори същото, но страничният рефер отмени попадението на французина. В самия край на полувремето Хосе Мари падна в наказателното поле на домакините след съприкосновение с Жилберто Силва, но съдията Конрад Плауц подмина ситуацията с мълчание.

През втората част Арсенал отново имаше игрово предимство и можеше да достигне и до втори гол, но пропуските на Люнгберг, Робер Пирес и Анри запазиха интригата за реванша. Това бе и последен мач на "артилеристите" на "Хайбъри" в Европа. От следващия сезон Арсенал ще играе домакинствата с в европейските клубни турнири на новия "Емирейтс Стейдиъм".