Отвратително. Това е заглавието на гръцкия спортен всекидневник „Спортдей". По-нататък следва пояснение: "Френско-германската ос продължава да е в действие. Този път за да прати Олимпиакос в Лига Европа."

Гръцката преса продължава да е бясна на развоя на мача от групите на Шампионската лига между Борусия (Д) и Марсилия, завършил 3:2 за френския отбор насред Дортмунд. В другия мач от същата група в атинския квартал Пирея Олимпиакос водеше спокойно с 3:1 на Арсенал, който нямаше за какво да играе. По този начин с победата си над „артилеристите" Олимпиакос се чувстваше класиран като втори отбор за осминафиналите на Шампионската лига. В последните пет минути обаче на мача в Дортмунд отборът на Марсилия направи пълен обрат след като на полувремето резултата бе 2:1 за Борусия. 85-ата минута Аю и в 87-ата минута Валбуена доведоха до екстаз многобройните привърженици на Марсилия, която се класира в последния момент на осминафинала за сметка на виждащия себе си там Олимпиакос.

Според „Спорт дей", в Дортмунд се е задействала френско-германската линия „Меркози", което е съкратено название от имената на канцлера на Германия Ангела Меркел и президента на Франция Никола Саркози.

Друг гръцки вестник „Гол нюз" се заигра с израза „Меркозирани" който бе използван за кризата между Гърция и еврозоната. Този път бе добавено „Меркозирани във футбола".