Реал (Мадрид) домакинства на Малмьо в двубой от група "А" на Шампионската лига.

ГЛЕДАЙТЕ МАЧА НА ЖИВО ТУК!

Домакинството няма значение за Кралския клуб, който вече си осигури първото място в групата, но все пак предвид последните случки около отбора, столичани би трябвало да подходят сериозно към сблъсъка.

Рафаел Бенитес реши да даде почивка на Кейлор Навас, Лука Модрич и Гарет Бейл, като ги остави извън групата, но това не намали с сериозно качеството на състава, като се очаква Роналдо, Бензема, Иско и Хамес да започнат. Марсело също е в групата, след като пропусна последните няколко срещи.

Гостите от Швеция се нуждаят от по-добър резултат от прекия си конкурент за третото място Шахтьор, за да продължат в Лига Европа, но със само един отбелязан гол в турнира до момента, шансовете им да постигнат нещо изглеждат единствено теоритични.

Това обаче ще бъде последният мач начело на отбора за треньора Аге Харейде, така че футболистите ще искат да го изпратят подобаващо и би трябвало да се хвърлят здраво. Въпреки това Реал би трябвало да спечели убедително, като най-добре ще бъде още до почивката да бъдат вкарани няколко гола, за да може след това част от основните играчи да получат почивка, предвид трудното гостуване на Виляреал от Примера през уикенда.

Столичани почти сигурно за трети път поред ще завършат без загуба в предварителната група на турнира, като последното им поражение в тази фаза е от октомври 2012-а - 1:2 срещу Борусия (Дортмунд). След това те записаха 20 поредни мача в групата без загуба, като от тях спечелиха 16.