Днешните мачове от втория предварителен кръг на Шампионската лига не мина без българско участие. Отборът на Цветан Генков - Висла (Краков) записа важен успех с 1:0 като гост на Сконто (Рига). Бившият таран на Локо (Сф) започна като титуляр и остана на терена до 75-ата минута.

Единственото попадение в мача дойде в 40-ата минута, когато Роде си вкара автогол. Латвийците завършиха в числено намален състав, след като Лайзанс бе изгонен в края.

Партизан с Иван Иванов в състава също се поздрави с победа. Сърбите разбиха с 4:0 на ЮНА македонския Шкендия.Любопитното тук е, че всички голове дойдоха след почивката.

Най-изненадващ резултат се получи в мача между северноирландския Линфийлд и „българския кошмар" БАТЕ Борисов. Белорусите допуснаха реми 1:1 като гости на аматьорите от Острова.

Фордис откри за Линфийлд в самото начало, а Ренан изравни от дузпа в края на първата част.

С единия крак в следващия кръг са Зестафони, Макаби (Хайфа), ХИК (Хелзинки), Динамо (Загреб), Партизан и Розенборг, които записаха разгромни победи.