Галатасарай разби Реал Мадрид с 3:2, но отпадна от Шампионската лига. Турският гранд изоставаше в резултата с 0:1, но изигра страхотно второ полувреме и успя да осъществи знаменит обрат срещу 9-кратния шампион на Европа. В последната 90-а минута на мача Роналдо вкара 11-ия си гол в надпреварата и направи загубата на Кралете по-достойна.

Въпреки отпадането обаче Галатасарай заслужава аплодисменти за мъжката игра и характера, който момчетата на Фатих Терим показаха. Така след 0:3 в Мадрид преди седмица, Реал намира място в голямата четворка с общ резултат 5:3.

Двубоят в Истанбул започна на високи обороти и още във втората минута резултатът можеше да бъде открит. Муслера не се разбра с защитник на домакините и позволи на Ди Мария да стреля опасно, но в последния момент стражът се намеси решително и изчисти в корнер.

При втората по-сериозна атака на Реал обаче прошка нямаше. Йозил намери отлично в полето Кедира, който центрира успоредно на голлинията към Роналдо. За португалеца бе детска игра да протегне крака си и да открие резултата. Това беше 10-и гол за Роналдо в турнира, с което той изравни най-доброто си постижение (от миналия сезон).

В средата на полувремето гостите бяха близо до втори гол. Роналдо изведе великолепно с пета Ди Мария сам срещу вратаря, но Муслера успя да избие с една ръка силния удар на аржентинеца.

Напълно очаквано попадението успокои допълнително гостите и до голяма степен уби ентусиазма на домакините, които много трудно стигаха до вратата на съперника. Чак в 37-ата минута Диего Лопес влезе в обектива на камерите, след като трябваше да спасява силен удар на Уесли Снайдер от границата на полето. Малко преди това пък Жозе Моуриньо трябваше да прави смяна, след като Майкъл Есиен. Неговото място на терена зае Алваро Арбелоа.

Още на почивката Фатих Терим предприе промени в състави си, като замени Алтънтоп с Амрабат. В 56-ата минута Роналдо можеше да сложи точка на спора, но от чиста позиция стреля в аут. Буквално в ответната атака домакините изравниха резултата. Еманюел Ебое се разписа с мощен удар от границата на полето, с който не остави шанс за реакция на Диего Лопес. Попадението окрили домакините, които в следващите минути наложиха сериозен натиск. Уесли Снайдер можеше да вкара за 2:1 в 60-ата минута, но от чиста позиция стреля в аут.

Холандецът все пак поправи грешката си в 70-ата минута, когато останал очи в очи с Лопес технично прати топката в мрежата - 2:1. 100 секунди по-късно домакините стигнаха до трети гол. Дидие Дрогба засече атрактивно с пета центриране в малкото поле и матира стража на гостите - 3:1. Какъв обрат само!

До края момчетата на Фатих Терим опитаха всичко, но до нови попадения във вратата на Реал не се стигна. В продължението на двубоя Роналдо вкара втори гол, оформяйки крайното 3:2.

ГАЛАТАСАРАЙ - РЕАЛ МАДРИД 3:2 (3:5 ОБЩ РЕЗУЛТАТ)

0:1 Роналдо (8')

1:1 Ебое (57')

2:1 Снайдер (70')

3:1 Дрогба (72')

3:2 Роналдо (90')

ГАЛАТАСАРАЙ: Муслера, Гьокхан Зан, Семих Кая, Ебое (80' Елмандер), Алтънтоп (46' Амрабат), Селчук, Мело, Риера, Снайдер, Дрогба, Юмит Булут (63' Сабри)

РЕАЛ МАДРИД: Диего Лопес, Есиен (30' Арбелоа), Варан, Пепе, Коентрао, Кедира, Модрич, Ди Мария, Йозил (81' Албиол), Роналдо, Игуаин (73' Бензема)