Манчестър Юнайтед направи злополучно реми 3:3 при гостуването си на Галатасарай в мача от 5-ия кръг на груповата фаза на Шампионската лига - 3:3.

"Дяволите" на два пъти водеха с две попадения, но не успяха да удържат победата. Юнайтед преследваше задължителен успех, който да им запази реалистични шансове за класиране в следващата фаза.

Още до 18-ата минута гостите имаха два гола преднина след великолепни попадения на Алехандро Гарначо и Бруно Фернандеш.

Техните безапелационни завършващи удари дадоха спокойствие на Юнайтед, но то не продължи дълго - в 29-ата минута Хаким Зиеш изравни от пряк свободен удар във вратарския ъгъл, оставен непокрит от Онана.

Бруно Фернандеш: Ще се насладя на враждебната атмосфера в Турция

"Длъжни сме да победим"

Последваха напрегнати минути за Ерик тен Хаг и играчите му до почивката, но Галатасарай не успя да изравни. Гол на Мауро Икарди беше отменен заради много тънка засада.

Десет минути след подновяването на играта Уан-Бисака центрира прострелно отдясно и Скот Мактоминей покачи на 3:1.

Малко по-късно обаче Зише вкара втория си гол, след като Онана вместо да улови една центрирана от фал топка, сам си я отклони във вратата за 2:3.

В 71-вата минута резервата Актуркоглу направи 3:3 след пас на Зиеш.

Финалният натиск на Юнайтед доведе до греда на Бруно Фернандеш и до пропуски на резервата Факундо Пелистри.