Франк Бауман и Кристиан Шулц тренират на облекчен режим преди мача на Вердер (Бремен) срещу Левски от третия кръг на предварителна Група "А" на Шампионската лига.

Капитанът Бауман беше сменен принудително заради болки по време на мача срещу Бохум от първенството на германската Бундеслига. Травмата му няма подобрение и той се ограничи само с  лека тренировка за поддържане на физическа форма.

"През следващите два дни ще стане ясно дали ще мога да играя в мача срещу Левски", каза Бауман, като поясни, че всичко може да се реши непосредствено преди двубоя.

Шулц, който вкара голове и в двата последни мача на Вердер в Бундеслигата, е с контузия също от срещата с Бохум. Треньорът Томас Шааф избягва всякакви рискове и затова Шулц навъртя само няколко обиколки на тренировъчното игрище.

"Трябва да изчакаме. Това се отнася не само за Шулц и за Бауман, но и за Даниел Йенсен, който със сигурност ще почива тази седмица, и за Тим Боровски", каза Шааф.

Боровски вече се чувства по-добре след като получи контузия на коляното по време на мача с Барселона от Шампионската лига и тренира на пълни натоварвания заедно със съотборниците си.

"Нещата се развиват просто сензационно. При такава контузия обикновено възстановяването е около седем седмици. А днес определено се чувствам по-добре от вчера. Това разбира се не е показателно, но е доста хубаво", каза Боровски.

Той тренира с превръзка на коляното, но се включи във всички  упражнения, дори и в биенето на удари към вратата.